Sedačky vo vlakoch z Bratislavy majú nový vzor, cestujúci nápad chvália

Vlaky, ZSSK
Foto: ZSSK - koláž Bratislavadeň

Cestujúci si môžu počas jazdy vlakom posedieť na sedačkách s ľudovým motívom.

Naša krajina má veľa krásnych ľudových vzorov. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa rozhodla jeden z nich preniesť aj do svojich vlakov.

ZSSK investovala do modernizácie 37,8 miliónov eur. Obnovy sa dočkalo 51 kusov osobných vozňov 2. triedy pre diaľkovú dopravu na trase z Bratislavy do Košíc a zo Žiliny do Prahy. Kompletne nový interiér dostali dva vlaky.

Na fotografii nižšie sú sedačky s novým poťahom čičmianskeho vzoru. „Z materiálov, ktoré nebolo možné doteraz vo vlakoch ZSSK bežne vidieť, sme vsadili na drevený dekor,“ uviedla spoločnosť na webe.

Vlaky, ZSSK
Sedačky s novým poťahom ľudového vzoru. Foto: ZSSK

Prví cestujúci, ktorí sa viezli vlakom s novými sedačkami, reagovali pozitívne. Pán Mikuláš na Facebooku poznamenal, že sú veľmi pekné a pohodlné. Rovnaký názor má aj pán Matúš a dodal, že ich hádam nezničia ľudia.

Vlaky, ZSSK
Sedačky s novým poťahom ľudového vzoru. Foto: ZSSK

Okrem poťahov boli vo vlakoch osadené aj protišmykové podlahy, sklenené výplne dverí, batožinové police či zásuvky pod sedadlami. Nechýba Wi-fi pripojenie, nové toalety či klimatizácia s reguláciou výkonu a systémom sledovania CO2.

Aký je váš názor na čičmiansky vzor na sedačkách?

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom