Senior spôsobil na Hlavnej železničnej stanici paniku. Neuvedomoval si vážnosť situácie?

Policia agresivny muz nadavky zatknutie zeleznicna stanica.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Senior svojím neuváženým konaním vyvolal paniku na Hlavnej železničnej stanici. Pred cestujúcimi tvrdil, že v jeho taške je bomba. Vďaka rýchlej spolupráci občanov a polície bol páchateľ čoskoro zadržaný. Čítajte ďalej a zistite viac o tomto dramatickom incidente.

Bratislavská verejnosť zažila včera šokujúci incident, ktorý vyvolal paniku na Hlavnej železničnej stanici. Spôsobilo ju konanie 67-ročného Ľubomíra M. z Bratislavy, ktorý už bol obvinený z trestného činu šírenia poplašnej správy.

Incident sa odohral vo vestibule železničnej stanice, kde Ľubomír pristúpil k dvom cestujúcim a položil pred nich tašku na kolieskach. Následne sa vyjadril, že v taške je bomba, a z miesta odišiel. Po krátkom čase sa vrátil, tašku zobral a odišiel na neznáme miesto.

Rýchla reakcia občanov a následná medializácia prípadu viedli k rýchlej identifikácii muža. Polícia ho zadržala v obci Plavecký Štvrtok a eskortovala na príslušné policajné oddelenie. Vďaka spolupráci verejnosti a polície sa podarilo situáciu rýchlo vyriešiť bez vážnejších následkov.

Tento prípad slúži ako varovanie pre verejnosť, aby sa zdržala šírenia poplašných správ. Takéto konanie podľa slov polície nielenže spôsobuje zbytočné znepokojenie obyvateľstva, ale môže mať aj právne dôsledky. Šírenie nepravdivých informácií a poplašných správ je trestným činom, ktorý môže viesť k obvineniu a následným právnym postihom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk