Seniorka dala podvodníčke neuveriteľný obnos peňazí, naletela na podfuk so zranenou dcérou

Seniorka dochodkyna podvod peniaze podvodníci
Foto: ilustračné, GettyImages

Seniorku kontaktovala falošná právnička a vylákala od nej šokujúci obnos peňazí. Ten z obavy o život svojej dcéry seniorka odovzdala v igelitovej taške neznámemu mužovi.

Seniorka sa napokon dostala pred vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky s tým, že z obavy o život svojej dcéry odovzdala v igelitovej taške 100-tisíc eur neznámemu mužovi. Ako zistila polícia, k podvodu došlo na základe telefonátu v utorok 25. apríla.

Neznáma páchateľka sa predstavila seniorke v telefóne ako právnička a oznámila jej hroznú správu o nehode jej dcéry. Tá mala údajnú nehodu spôsobiť, zraniť si sánku a hruď, a spôsobiť tiež zranenia inej vodičke a jej synovi, ktorý podľa príbehu mal byť v ohrození života.

Podvodníčka hneď v úvode presviedčala seniorku, že je právnička a nesmie o prípade nikoho informovať, inak jej dcéra pôjde za nehodu aj do väzenia. Mala jej dokonca k telefónu dať dcéru a vytvárať tak tlak, či už emocionálny alebo časový. Poškodená mala čo najskôr odovzdať peniaze pre dcéru na kauciu.

Kvôli nátlaku podvodníčka prišla na to, že seniorka má doma hotovosť v trezore. Pod nátlakom vložila seniorka 100-tisíc v hotovosti do igelitovej tašky a podľa pokynov ju takto naplnenú odovzdala cez bráničku neznámemu mužovi. Vystrašená seniorka po odchode muža zatelefonovala dcére a zistila, že nemala žiadnu dopravnú nehodu. Po niekoľkých minútach zas volala falošná právnička a potvrdila seniorke prevzatie peňazí s prísľubom na vydanie potvrdenia o zaplatení danej hotovosti.

Neznámi páchatelia týmto konaním uviedli do omylu 69-ročnú seniorku a spôsobili jej škodu vo výške 100-tisíc eur. Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Polícia tiež pripomína a vystríha pred podobnými podvodmi. Hovorte so seniormi, aby nenaleteli podvodníkom na príbehy o plánovaných lúpežiach, nehodách a falošných kauciách. Nemali by tiež hovoriť s cudzími osobami ani ich vpúšťať na svoj pozemok a do príbytkov. Ak majú seniori akékoľvek, čo i len najmenšie, podozrenie, ihneď by mali kontaktovať známych alebo políciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk