Seniorka nechala podvodníkom pri smetiakoch neuveriteľnú sumu peňazí, kúpili by ste za to byt v centre mesta

Kolaz bratislava podvod policia 1.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages - koláž BratislavaDen.sk

Seniorku postupne obrali o obrovskú sumu peňazí. Volali jej v období 22 dní 160-krát.

Polícia opäť vystríha pred podvodníkmi a vyzýva k obozretnosti. Priam neuveriteľnú sumu peňazí vylákali podvodníci od 73-ročnej seniorky z Petržalky. Podvodníci ženu kontaktovali s tým, že pomoc potrebuje priateľ jej netere. Ten sa mal podľa príbehu podvodníkov nachádzať vo veľkej finančnej a časovej tiesni, a preto urýchlene potrebuje požičať čo najviac peňazí.

Bližšie nešpecifikoval výšku ani účel sumy. Seniorka zo svojho účtu vybrala 24-tisíc eur a odovzdala ich údajnému kamarátovi neterinho priateľa pri nemocnici na Kramároch. Podvodníkom to však nestačilo a ozvali sa znova s tým, že neterin priateľ potrebuje investovať do zlata a seniorka opäť odovzdala tentokrát igelitku s hotovosťou 129-tisíc eur. Obrovskú sumu peňazí nechala pri smetných nádobách nachádzajúcich sa v blízkosti jej bydliska.

Ani 153-tisíc eur podvodníkovi nestačilo a opakovane žiadal od seniorky peniaze na investovanie do zlata. Tá opäť zabalila do igelitky ďalších 103-tisíc eur v hotovosti, ktoré následne uložila pri rovnakých smetiakoch ako predošlý raz,“ informuje o prípade bratislavská polícia.

Pri ďalšom odovzdávaní peňazí v igelitke dokonca seniorka nechala v taške aj svoju platobnú kartu s PIN kódom, z ktorej jej páchatelia vybrali ďalších 19 900 eur z rôznych bankomatov v Prahe. Páchatelia kontaktovali seniorku počas 22 dní spolu 160-krát, pričom celkový čas ich hovorov bol v trvaní 18,3 hodiny.

Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe. Polícia tiež pripomína zvýšenie obozretnosti v prípadoch kontaktu od neznámych osôb. Nedôverujte podvodným telefonátom, ktoré vás presviedčajú o nehodách vašich známych, prípadne iných príbehoch. Nevyberajte vaše úspory a nedávajte ich cudzím osobám alebo na verejných miestach. Rovnako si dávajte pozor na cudzie osoby, ktoré sa snažia dostať k vám domov, nevpúšťajte ich dnu. V týchto prípadoch je nutné volať políciu na čísle 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk