Seniorka prišla o viac ako 11-tisíc a cennosti kvôli podvodníkovi, vydával sa za policajta

Sperky zlato podvodnik zlodej seniorka podvod
Foto: ilustračné, GettyImages

Poškodená seniorka odovzdala páchateľovi 11 300 eur a tiež cennosti zo zlata.

Podvodník vydávajúci sa za policajta obral 77-ročnú dôchodkyňu o 11 300 eur a cennosti zo zlata. Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II prípad vyšetrujú ako zločin podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Podľa doposiaľ zistených informácií neznámy muž telefonicky kontaktoval 77-ročnú ženu, u ktorej vyvolal nesprávnu predstavu, že je policajt, ktorý sa snaží ochrániť jej financie a cennosti pred podvodníčkou vydávajúcou sa za pracovníčku pošty. Ako informuje na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia, dôchodkyňa zo strachu o svoj majetok postupovala podľa pokynov volajúceho.

Pred jednou z reštaurácií na Seberíniho ulici v Bratislave odovzdala mužovi v šedom oblečení hotovosť 2 000 eur. Následne, taktiež na tejto ulici pred predajňou s ovocím a zeleninou, odovzdala rovnakému mužovi hotovosť 500 eur spolu s cennosťami zo zlata. Potom sa presunula do banky, kde vybrala zo svojho účtu 8 800 eur, ktorú mužovi odovzdala.

Spolu tak oklamaná seniorka prišla o 11 300 eur. Akékoľvek informácie, ktoré by viedli k zisteniu totožnosti podvodníka môže verejnosť oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou správy na facebookovom profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk