Seniorka z Petržalky chcela investovať do kryptomien, podvodníci ju pripravili o viac ako 23-tisíc eur

Seniorka zena podvod karta polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

70-ročná Petržalčanka si chcela privyrobiť, a tak posielala peniaze na rôzne účty. O svoje úspory však prišla.

Investovanie do kryptomien sa stalo novým trendom, ale nie vždy prináša pozitívne výsledky. To si bolestne uvedomila 70-ročná seniorka z Petržalky, ktorá prišla o viac ako 23-tisíc eur v dôsledku podvodnej schémy, ktorú objavila na internete.

V komunikácii s neznámym páchateľom dostala seniorka sľub o zhodnotení svojich peňazí prostredníctvom investícií do kryptomien. Páchateľ ju presvedčil, že pre dosiahnutie zisku by mala zaslať svoje peniaze na špecifické bankové účty firemných účtovníčok. Seniorka, prejavujúc záujem o zisk, následne zaslala tisíce eur na rôzne účty.

Po určitom čase, keď sa rozhodla vybrať svoje peniaze, páchateľ jej povedal, aby poslala ďalších 10-tisíc eur, údajne určených na odblokovanie účtu. Vzhľadom na to, že takúto sumu nemala k dispozícii, zaslala iba 3-tisíc. Napriek uskutočnenej platbe sa neznámy páchateľ neuspokojil a trval na ďalších 10-tisíc. Seniorka však túto požiadavku neakceptovala a rozhodla sa podať trestné oznámenie na policajný útvar.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu v súvislosti s touto podvodnou schémou. Celková škoda, ktorú utrpela seniorka, dosahuje sumu 23 100 eur. Policajti varujú verejnosť, aby bola opatrná pri investovaní. Vyzývajú neskúsených investorov, aby nezasievali peniaze cudzím osobám, najmä ak nechápu investičné mechanizmy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk