September v Bratislave sa bude niesť v znamení Brazílie

Festival, ľudia
ilustračné: SITA

Od 7. septembra sa budú Bratislavčania častejšie stretávať v centre s brazilčinou. Pripravuje sa podujatie s názvom Bratislavský kultúrny festival.

V daný deň je v Brazílii štátny národný sviatok, preto ho organizátori vybrali za začiatok festivalu. V hlavnom meste sa bude konať veľa akcií spojených s touto krajinou.

Jednou z najzaujímavejších častí je výstava prác architekta Paula Mendes de Rochu s názvom Od 1958 až po dnešok. Bude sa konať v priestoroch Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity 7. septembra do 5. októbra. Svoje umenie tam predstavia aj dizajnér Gustavo Martini či súčasná umelkyňa Gustava Gross.

festival, koncert, diváci
SITA

Diváci určite ocenia ukážky bojového umenia Abadá Capoeira, ktoré kombinuje prvky tanca, akrobacie a hudby, a hry na špeciálny hudobný nástroj „berimbau“.

Pre tých, ktorí sa radi vlnia v rytme tanečnej hudby, je pripravená Brazílska párty v NU Spirit Clube. Milovníci filmov si prídu na svoje pri vysielaní brazílskych filmov v Kine Lumiére. Vo štvrtok 14. septembra sa bude premietať film Druhá matka, 18. septembra to bude Russian Red a 25. septembra Dvaja synovia Francisca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk