Séria pretekov V4 vyvrcholí v nedeľu v Bratislave

cyklistika, bicykel
pixabay.com

Séria medzinárodných cyklistických pretekov Vyšehradskej štvorky vyvrcholí v nedeľu 24. mája v Bratislave. Na Grand Prix Slovakia sa predstavia cyklisti z 25 šesťčlenných tímov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Srbska, Rakúska, Izraela, Slovinska, Ukrajiny a Rumunska.

Domácu cyklistiku budú zastupovať jazdci Dukly Trenčín, CK Banská Bystrica, Pro efekt teamu, CK Team Firefly či regionálne výbery Podjavorinska a Bratislavy. Štart maximálne 150 pretekárov bude o 10. hodine pred novou budovou Slovenského národného divadla, kde je okolo 13.30 hod. aj cieľ.

Seriál štyroch jednorazových podujatí sa začal minulý víkend v Česku a Poľsku, v sobotu sa pôjdu preteky v Maďarsku medzi Budapešťou a Györom a v nedeľu na Slovensku.

Po prvých dvoch podujatiach vedie sériu V4 Poliak Bartosz Warchol zo Cycling Academy Team, družstva registrovaného v Izraeli a podporovaného Petrom Saganom. Trať Grand Prix Slovakia povedie dunajským povodím, pelotón sa vydá cez Petržalku, Vojku, Bodíky do Gabčíkova, Ňarádu, Sapu, Pataše a Vrakúňa a potom cez Gabčíkovo späť do Bratislavy.

Na Grand Prix sa bojuje o body do rebríčka UCI, víťaz si do kontinentálneho renkingu pripíše 40 bodov. Za prvé miesto je vypísaná finančná odmena 1 455 eur.

„Zväzy sa dohodli, že chcú podporiť svojich pretekárov a dať im možnosť šancu štartovať na medzinárodných pretekoch. Druhá časť pretekov V4 je skôr dunajská, rozhodovať bude počasie, vietor, búrky a môže prísť k väčším zmenám v celkovom poradí seriálu,“ uviedol riaditeľ pretekov Pavol Gálik.

Pre návštevníkov je pripravený v priestore štartu a cieľa bohatý sprievodný program v spolupráci s Cyklokoalíciou vrátane tvorivých dielní pre detí a dospelých či možnosti vyskúšať si netradičné bicykle. Súčasťou programu bude aj cyklotrialová šou Jána Kočiša a vystúpenia krasojazdkýň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk