Seriál mestských zjazdov bude pokračovať v Bratislave

bicykel, horská cyklistika
SITA Horský cyklista Filip Polc poèas kvalifikaènej jazdy poèas 3. kola Svetového pohára v mestskom zjazde Bratislava City Downhill 2014. Bratislava, 21. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

V Brazílii aj Čile triumfoval Filip Polc, jeho súperi majú možnosť ho zdolať koncom júna v Bratislave.

Seriál Svetového pohára v mestských zjazdoch horských cyklistov v roku 2015 nezavíta do poľského mesta Przemysl. Druhý ročník prestížnej série mal mať svoju tretiu zastávku práve vo východopoľskom meste v piatok 1. mája, no organizátori podujatia museli preteky odrieknuť pre finančné problémy.

„Hlavný sponzor odstúpil od zmluvy. Hlboko sa ospravedlňujeme všetkým, ktorí chceli v Przemysli vidieť najlepších jazdcov na svete. Veríme, že taká šanca sa nám naskytne niekedy v budúcnosti,“ uvádza sa v stanovisku organizátorov.

Seriál odštartoval v druhej polovici februára v brazílskom Santose a pokračoval 1. marca v čilskom Valparíse, v oboch prípadoch triumfoval slovenský jazdec Filip Polc. Tridsaťtriročný Pezinčan obhajuje celkové prvenstvo spred roka.

Ďalšou zastávkou Citydownhill world Tour 2015 bude 20. júna Bratislava, seriál vyvrcholí 24. októbra v mexickom Taxcu. V hre je stále aj rozšírenie tohtoročného itinerára o chorvátsky Split.

Aktualizovaný program pretekov seriálu Citydownhill world Tour 2015 v mestských zjazdoch horských cyklistov:

  1. kolo – 22. februára: Santos (Braz.), víťaz: Filip Polc (SR)
  2. kolo – 1. marca: Valparaíso (Čile), víťaz: Filip Polc (SR)
  3. kolo – 20. júna: Bratislava (SR)
  4. kolo – 24. októbra: Taxco (Mex.)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk