Sersen slovenským kapitánom na Kaufland Cupe v Bratislave, asistentmi mu budú Špirko a Kytnár

sersen-priprava-kauflancup-turnaj-sita.jpg
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Obranca Michal Sersen bude kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie na medzinárodnom turnaji Kaufland Cup, ktorý sa uskutoční do soboty v Bratislave.

33-ročný gelnický rodák je najskúsenejším hráčom v aktuálnom výbere kanadského trénera Craiga Ramsayho, keďže v národnom tíme absolvoval už 112 štartov. Urastený bek nastupuje v prebiehajúcej sezóne za Slovan Bratislava v KHL, kde nosí na drese takisto kapitánske céčko. Asistentmi Sersena na domácom podujatí budú Rastislav Špirko a Milan Kytnár, ktorí pôsobia na klubovej úrovni v HKM Zvolen. Informáciu priniesol oficiálny facebookový profil Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Národný tím SR odohrá na Kaufland Cupe dva zápasy. Vo štvrtok 7. februára o 18.00 hod. nastúpi proti Bielorusku, v sobotu 9. februára o 16.00 hod. si zmeria sily s hokejistami Ruska. Obaja súperi Slovenska na seba narazia v piatok 8. februára o 18.00 hod. Bratislavskí diváci uvidia zápasy reprezentačnej úrovne prvýkrát od apríla 2017, keď Slováci na domácom ľade privítali Fínov v príprave na svetový šampionát v Nemecku a vo Francúzsku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk