Ševela je odvolaný pozície hlavného trénera slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava

Tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela
Foto: SITA/Martin Medňanský

Okrem Ševelu v klube skončil aj jeho doterajší asistent Ivan Vrabec.

Vedenie úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava odvolalo z pozície hlavného trénera Martina Ševelu. Dôvodom sú neuspokojivé výsledky v zápasoch 1. predkola Ligy majstrov proti čiernohorskému klubu FK Sutjeska Nikšič. Spoločne so Ševelom, ktorý sa stal hlavným kormidelníkom Slovana v októbri 2017, končí aj jeho doterajší asistent Ivan Vrabec. Ďalšie zmeny v realizačnom tíme budú v kompetencii nového hlavného trénera.

Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase. Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Ševelovi sú napriek tomu vďační

Martin Ševela to mal v Slovane „nahnuté“ už vlani po vypadnutí v treťom predkole Európskej ligy. Vtedy po domácej výhre nad rakúskym klubom Rapid Viedeň 2:1 prehrali jeho zverenci v odvete na trávniku súpera jednoznačne 0:4.

Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom. Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére,“ skonštatoval Kmotrík ml. napriek zisku majstrovského titulu v predošlom ročníku.

Kmotríka mrzí celá situácia

V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal Kmotrík ml. pre oficiálny web Slovana Bratislava.

Krátko po odvolaní 43-ročného trénera sa objavili informácie aj o jeho možnom nástupcovi. Hovorí sa o návrate bývalého reprezentačného kouča SR Vladimíra Weissa st. respektíve Čecha Karla Jarolíma.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk