Sexuálny SCAM: Dávajte si pozor na internete na pasce a podvodníkov, títo muži prišli o peniaze

Policia podvod.jpg

V záplave online interakcií sa bezpečnosť stáva čoraz dôležitejšou. Nedávny prípad z Bratislavy ukázal, ako páchateľovia zneužili intímne fotografie a vydierali obete pod hrozbou polície. Čo sa stalo a aké kroky podnikli orgány na odhalenie tohto nebezpečného podvodu?

Bezpečnosť na internete je stále viac ohrozená a nedávny prípad z Bratislavy je jasným príkladom toho, ako ľudia môžu byť zneužívaní a vydieraní. Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III odhalili zločineckú skupinu.

Podvodníci využívali internetové fórum pre dospelých na získanie intímnych fotografií od viacerých obetí. Títo páchatelia viedli pod falošným ženským profilom komunikáciu s poškodenými so sexuálnou tematikou, a následne po zaslaní fotografií, sa vydávali za rodičov údajnej maloletnej dcéry.

Scéna bola vykonštruovaná tak, že obetiam bolo oznámené, že ich fotky spôsobili vážne psychické problémy dievčaťa. Následne ich nútili zaplatiť náhradu za údajné poškodenie jej telefónu, inak ich podvodníci nahlásia na políciu. V obave pred právnymi následkami poslali poškodení na rôzne účty stovky eur.

Po intenzívnom vyšetrovaní a operatívnych činnostiach boli štyria páchatelia zadržaní. Všetkým zadržaným osobám vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za pokračovací zločin vydierania v súbehu s prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva a formou účastníctva. Obvineným hrozí trest odňatia slobody na 4 roky až 10 rokov. V prípade dvoch obvinených bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk