Sezóna hodov v Bratislave sa začala, vychutnajte si skvelý burčiak a lahôdky

Vinobranie v Pezinku
ilustračné: ilustračné, SITA

V Bratislavskom kraji sa začala obľúbená sezóna pre milovníkov skvelého vína či burčiaku. Okrem skvelého jedla a pitia čaká návštevníkov aj večerný program. 

Celá sezóna začína na Devínskom vinobraní. Toto podujatie sa bude konať od 9. a 10 septembra a návštevníci si vychutnajú atmosféru hradu Devín. Hostia sa môžu tešiť na Pavla Hammela či Mariana Greksu.

Sezóna vinobraní pokračuje nasledujúci víkend v Rači. Pre najmenších sú pripravené kolotoče na Detvianskej a Alstrovej ulici. Hudobná ponuka tohto podujatia je vážne  veľkolepá. V amfiteátri v Knižkovej doline sa predstavia Cigánski diabli, Kali a Peter Pann či slovenská punk-rocková skupina Iné Kafe.

Hody.jpg
raca.sk

Víkend 22. až 24. septembra bude na vinobrania vážne pestrý. V Parku Andreja Hlinku v Ružinove sa predstaví Polemic, No Name či Richard Müller. V Dúbravke je pripravený celodenný program, ktorý zahŕňa aj detské vystúpenia a ukážku tanečnej školy Jagermajster. Tí, ktorí sa tešia na večer zažijú v piatok večer skupinu Medial Banana a Gladiátor. V sobotu si na pódiu zahrá Peter Cmorík a o 20.30 hod. ho vystrieda Desmod.

Pre tých, ktorí chcú cestovať kúsok od Bratislavy, je pripravené jedno z najväčších podujatí v Pezinku. Najväčším zážitkom z tohto podujatia bude alegorický sprievod v nedeľu o 11. hodine. Z hudobníkov si tam zahrajú Horkýže slíže, Heľenine oči či Sima Martausová.

Posledný septembrový víkend bude patriť Karlovke a neďalekej Stupave. Karloveské hody sa budú tradične konať v Líščom údolí s vôňou cigánskej pečienky. Aj na tomto obľúbenom podujatí je pripravený zaujímavý program v podaní Metalindy, Billyho Barmana a Mariána Čekovského.

Pre tých, ktorí chcú zakončiť sezónu vinobraní aj dobrým jedlom, sú ideálne Dni zelá v Stupave. Vôňu skvelých jedál dopĺňa vôňa kapusty. Návštevníci môžu ochutnať tradičné jedlá s touto skvelou pochúťkou a aj si ju zakúpiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk