Sezónu v Slovenskom národnom divadle odštartuje Deň otvorených dverí

DOD: Slovenské národné divadlo
SITA

Dňom otvorených dverí už tradične začne novú sezónu Slovenské národné divadlo (SND). Do svojho zákulisia a na bohatý program pozýva už túto sobotu.

Ako avizuje na svojej webstránke, tohtoročný Deň otvorených dverí sa v novej budove SND a v divadelných Umelecko-dekoračných dielňach v Bratislave uskutoční na „magický dátum 9. 9. a odhalí divadelné tajomstvá“.

Program Dňa otvorených dverí (DOD) prinesie v sobotu od 10. hodiny odpovede na mnohé netradičné otázky spojené s divadlom. Návštevníci sídla SND na Pribinovej ulici a divadelných dielní na Mliekarenskej 6 v Bratislave okrem iného zistia, ako dlho sa zmýva divadelný mejkap, o čom sa v zákulisí najviac klebetí, ale aj to, čo jedia účinkujúci na javisku pri predstieranej hostine. Dozvedia sa, ako dlho sa herci učia texty a ako dlho si ich pamätajú, alebo i to, kde v SND servírujú najlepšiu kávu.

Deň otvorených dverí v SND ponúkne množstvo zaujímavých aktivít, nebude chýbať autogramiáda osobností divadla a návšteva zákulisia. „Dobrodružstvo odhaľovania vecí nevídaných pripravuje na pravé poludnie pre malých i veľkých putovanie rozprávkovým svetom Z opery do opery. A keďže ‚opera nehryzie‘, o čom sa presvedčili deti zo zaujímavej knižky Martina Vaneka, isto sa s ním všetci opäť radi stretnú naživo,“ informuje SND v tlačovej správe.

Baletný súbor národného divadla pripravil na sobotu titul, ktorý býva vždy vypredaný, Čajkovského Labutie jazero, a Činohra SND dve z hier – Elity a Mercedes Benz, ktoré boli v uplynulej sezóne napísané na objednávku súboru a tiež je o ne mimoriadny záujem.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk