SHMÚ varuje pred vetrom, v nárazoch by mohol dosiahnuť rýchlosť až 85 kilometrov za hodinu

Heliport vrtulnik vietor
Foto: ilustračné, pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred vetrom, ten by nemal minúť ani Bratislavu a okolie. Ako uvádza SHMÚ, výstraha prvého stupňa platí počas niekoľkých dní.

Podľa informácií od slovenských meteorológov platí pre Bratislavu a okolie výstraha pred vetrom od nedele 10. februára od 22.00 h. do pondelka 11. februára 2019 do 03.00 h. „V okrese Bratislava sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h),“ napísal ústav.

Ako doplnil ústav, predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežným javom, avšak môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Takáto rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Vietor by mal poriadne fúkať aj v ďalšie dni, avšak jeho intenzita by mala byť o niečo nižšia. Ako informoval Slovenský hydrometeorologický ústav, výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre Bratislavu a okolie aj od pondelka 11. februára od 13.00 do utorka 12. februára 2019 do 18.00 h.

„V okrese Bratislava sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h),“ doplnil záverom ústav. Aj táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, avšak v danej ročnej dobe a oblasti je bežná.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk