SHMÚ vydal výstrahu pred snežením. Skolabuje v Bratislave doprava?

Sneh kalamita baden.jpg
ilustračné: © BratislavaDen.sk

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá sa týka sneženia. Podľa predpokladu slovenských meteorológov by malo počas utorka 27. novembra 2018 v Bratislave a okolí snežiť. 

Ako uviedol SHMÚ, výstraha prvého stupňa pred snehom platí pre Bratislave v utorok v čase od 03.00 do 12.00 hod. „V okrese Bratislava sa OJEDINELE očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne okolo 5 cm nového snehu,“ uviedol SHMÚ na svojej webovej stránke.

Podľa ďalších informácií od ústavu predstavuje uvedená výška nového snehu potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, akými sú doprava či pohyb osôb.

„Predpokladaná výška nového snehu nie je v danej ročnej dobe a oblasti bežná a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ spresnil na záver Slovenský hydrometeorologický ústav.

Sneh dokáže poriadne skomplikovať dopravu, o čom sa isto presvedčil už nejden šoférujúci Bratislavčan. Prinášame vám preto aj výhliadky počasia na nadchádzajúce dni, aby ste vedeli, na čo sa treba pripraviť.

Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav, v utorok 27. novembra 2018 treba v Bratislave a okolí očakávať dážď so snehom. Nočná teplota dosiahne hodnotu 2 stupne Celzia nad nulou a počas dňa sa oteplí len mierne, nakoľko ortuť teplomera by sa mala vyšplhať len o jeden stupeň vyššie. Meteorológovia totižto hlásia dennú tepolotu 3 stupne Celzia nad nulou. Zasnežený a upršaní deň bude sprevádzať severný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 5 m/s.

V stredu 28. novembra 2018 by už podľa slovenských meteorológov nemal hroziť žiaden sneh. Ako uvádzajú, v tento deň sa očakáva polooblačné počasie. V noci sa ochladí a teplota sa bude pohybovať okolo -2 stupne Celzia. Cez deň naopak teplomer poskočí nad bod mrazu a mal by ukazovať 2 stupne Celzia nad nulou. Zafúka severný vietor rýchlosťou 4 m/s.

Počas štvrtka 29. novembra 2018 má byť slnečno. Jasnú oblohu doplní juhovýchodný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 3 m/s. Nočná teplota bude -6 stupňov Celzia, a teda sa treba pripraviť na mrznutie. Počas dňa sa ortuť teplomera zastaví na bode mrazu a bude 0 stupňov Celzia.

Záver pracovného týždňa a zároveň záver novembra prinesie podľa slovenských meteorológov takéto počasie a teploty. Ako hlási SHMÚ, v piatok 30. novembra 2018 bude v Bratislave a okolí zamračené počasie. Nočná teplota klesne pod nulu a bude sa pohybovať okolo -5 stupňov Celzia, cez deň sa síce o pár stupňov oteplí, no ortuť teplomera ostane pod bodom mrazu. Podľa SHMÚ dosiahne denná teplota svoje maximum -1 stupeň Celzia. Zamračený deň doplní juhovýchodný vietor, ktorý bude fúkať rýchlosťou 6 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk