Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Staromestsky gara zovy vy predaj 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Staromestský garážový výpredaj
29. novembra 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Siedmy Staromestský garážový výpredaj podporí dojímavý príbeh osamelého otca so štyrmi deťmi

V sobotu 2. decembra sa bude v bratislavskom FUNUSE konať už siedme pokračovanie Staromestského garážového výpredaja. Akcia, ktorá si za posledné roky získala srdcia tisícov návštevníkov, ako aj mnohých známych osobností, tak čoskoro otvorí už štvrtý rok svojej existencie.

Za posledné roky sa vďaka Staromestskému garážovému výpredaju podporili nielen občianske združenia, ale priamo i ľudia, ktorí to najviac potrebovali. Medzi nimi boli napríklad OZ Prima a prevencia FAS syndrómu u tehotných žien, Nadácia Šťastné srdcia a príbeh dvojročného pacienta Ferka, ktorý počas liečby prišiel o mamičku, taktiež mamička s bábätkom z krízového centra v Liptovskom Mikuláši, ktorá sa po ťažkej životnej situácií pokúšala vrátiť späť do života, ako aj týrané ženy a matky z krízového centra v Trnave.

Aj za decembrovým Staromestským garážovým výpredajom sa skrýva zaujímavý príbeh. „Tento rok sme spojili naše sily s Úsmevom ako dar a rozhodli sa podporiť dojímavý príbeh pána Janka a jeho príchodu do krízového centra DORKA v Prešove, ktorý sa začal pred 3 rokmi v Prahe. Dovtedy to bol jeden z mnohých chlapov, ktorí pravidelne cestujú každé 2-3 týždne na turnusy do zahraničia, aby sa znova vrátili k svojej rodine s prostriedkami na jej obživu. Pred 3 rokmi však za pánom Jankom vycestovala aj jeho manželka, vzala všetky 4 deti a na pražskom „hlavním nádraží“ mu ich odovzdala a odišla. Deti bol preto nútený dať do detského domova v Rožňave, kde ich pravidelne navštevoval a hľadal spôsob, ako ich mať znova pri sebe,“ uvádza zakladateľka projektu Staromestského garážového výpredaja Miriam Šramová.

Staromestsky gara zovy vy predaj_dorka_2.jpg
Foto: Staromestský garážový výpredaj

„Tam si ho všimla jedna rehoľná sestra, ktorá požiadala prešovskú Dorku o pomoc s rozbehnutím rodiny ako celku. V prešovskej Dorke sa ujal veľmi rýchlo ako údržbár a už v septembri, keď mohli ísť všetky deti do škôl a škôlok, sa ihneď zamestnal. Odvtedy pracuje a jeho situácia ho predurčuje k tomu, aby sme uvažovali o osamostatnení sa rodiny. Tí, ktorí máte chuť prispieť pánovi Jankovi a jeho štyrom deťom finančne, môžete tak urobiť na č.ú. SK5811000000002940038614 s poznámkou Janko. Ďakujeme vopred všetkým!“ žiada o pomoc Miriam Šramová.

Staromestský garážový výpredaj taktiež podporuje aj malých lokálnych podnikateľov v oblasti gastronómie. Návštevníci si tak budú môcť zakúpiť pravý bio nugát, bio kolostrum či vianočné pečivo od partnera akcie – Chez Mimi Bakery. V ponuke budú aj šperky, adventné vence a vianočné sviečky – Handmade by SUE. O vianočnú atmosféru sa postará reštaurácia Funus, ktorá pripraví miestne špeciality ako kapustnicu, varené víno, vianočný punč a pagáče.

Chez mimi bakery.jpg
Staromestský garážový výpredaj

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X