Sieť kín pozýva prvú júlovú nedeľu na operu William Tell

Royal Opera House
SITA/AP

William Tell je posledným priamym prenosom operno-baletnej sezóny 2014/ 2015 a zároveň prvým prenosom z Royal Opera House, ktoré bude mať možnosť zažiť bratislavské publikum.

Boj o nezávislosť v jednom z najznámejších operných prevedení, v opere Gioachina Rossiniho William Tell ponúkne v priamom prenose z Londýna sieť slovenských kín. Kiná Cinemax pozývajú na prenos z londýnskeho Royal Opera House v nedeľu 5. júla v netradičnom čase o 15.45 hod.

Ako ďalej informovala Barbora Drobná zo spoločnosti Cinemax, „so svojou nepochybne jedinečnou ouvertúrou pomohla Rossiniho posledná opera položiť základy žánru francúzskej ,grand opéraʻ, ktorá dominovala európskym javiskám uprostred 19. storočia. Témou opery je nezávislosť demonštrovaná v boji proti rakúskej okupácii vedenej švajčiarskym lukostrelcom a patriotom Williamom Tellom – v najznámejšej scéne opery Tell zostrelí jablko z hlavy svojho syna, čím inšpiruje svojich krajanov k vzbure.“

Popri Rossiniho hudbe plnej nádherných árií, zborov a orchestrov si publikum vypočuje aj známych spevákov. Pod dirigentskou taktovkou Antonia Pappana vystúpi Gerald Finley (Tell), John Osborn (Arnold) a Malin Byström (Mathilde).

Mladý debutujúci taliansky režisér Damiano Michieletto vytvoril pre operu napínavú produkciu. William Tell je posledným priamym prenosom operno-baletnej sezóny 2014/ 2015 a zároveň prvým prenosom z Royal Opera House, ktoré bude mať možnosť zažiť bratislavské publikum.

Popri Bratislave si záujemcovia operu môžu pozrieť aj v kinách v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Poprade, Trenčíne, Trnave a Žiline. Viac informácií možno nájsť na http://www.cine-max.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk