Šikmé parkovanie na Majerníkovej zostane z veľkej časti zachované

Majernikova_ulica_parkovanie_maps.google 1.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Za šikmé parkovanie na Majerníkovej ulici mestská časť v minulosti dostala pokutu. Zmenu dopravného značenia totiž uskutočnila bez povolenia mesta.

Mestskej časti Karlova Ves sa podarilo zachovať projekt šikmého parkovania na Majerníkovej ulici. Napriek nelegálnosti zmeny dopravného značenia, ku ktorej došlo tesne pred koncom minulého volebného obdobia, zostane zachovaná veľká časť parkovacích miest. Karlova Ves pripravuje na Majerníkovej ulici nové dopravné značenie. Práce by sa mali začať na prelome apríla a mája.

„Miestny úrad našiel dohodu medzi dopravnými projektantmi, Krajským dopravným inšpektorátom a Dopravným podnikom Bratislava. S potešením konštatujeme, že sa takéto riešenie podarilo nájsť,“ uviedla starostka Dana Čahojová. Šikmé parkovanie tak zostane pre vodičov zachované a úpravy budú len mierne.

Dôvodom zmeny dopravného značenia bola zlá situácia s parkovaním na Dlhých dieloch. Bývalé vedenie samosprávy sa preto rozhodlo zmeniť spôsob parkovania z pozdĺžneho na šikmé. Hoci túto zmenu hlavné mesto nepovolilo, spomínaná zmena bola zrealizovaná a Karlova Ves za ňu v minulosti dostala pokutu. Magistrát zdôvodňoval svoj nesúhlas znížením bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a obmedzením MHD.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk