Silný vietor narobil v meste škody, šlo hlavne o popadané konáre a sfúknuté škridle zo striech

Kolaz bratislava mestska policia.jpg

Obyvatelia by sa mali vyhnúť aktivitám vonku, napríklad v Mestských lesoch v Bratislave.

Silný vietor, ktorý ovplyvňuje Bratislavský kraj, bude trvať aj v najbližších dňoch. Meteorológovia vydali pre Bratislavu a okolie aj výstrahu, keďže vietor môže predstavovať riziko pre aktivity ľudí v meste, aj v prírode, a spôsobiť menšie škody.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal prvého stupňa pred vetrom, s možnou nárazovou rýchlosťou dosahujúcou až do 85 km/h. Výstrahy potrvajú až do soboty 27. januára, približne do 16.00 hod. Obyvatelia by sa mali vyhnúť aktivitám vonku, napríklad v Mestských lesoch v Bratislave.

Mestskí policajti zasahovali počas celého dňa v rôznych situáciách spôsobených silným vetrom, ako napríklad prevrátené stromy alebo sfúknuté škridly zo striech. Intervencie zahŕňali situácie, ako spadnutý strom na Einsteinovej a Velehradskej ulici, Dolnozemskej ceste a na Žabotovej ulici, kde vietor strhol škridle zo striech.

Mestská polícia poskytuje pomoc s využitím techniky, napríklad vozidla Toyota Hilux s navijakom. Zasahuje pri odstraňovaní prekážok a spolupracuje s hasičmi pri riešení ťažkých bremien. Mestská polícia je k dispozícii v každej situácii prostredníctvom linky 159. Taktiež pripomína, buďte opatrní a dodržujte bezpečnostné opatrenia v dôsledku silného vetra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk