Na silvestrovské oslavy budú dohliadať policajti, hasiči aj záchranári

silvestrovské oslavy
SITA

Na dnešné silvestrovské oslavy sa pripravujú aj policajti. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, na celom území Bratislavského kraja bude zvýšený počet policajných hliadok.

V službe budú policajti všetkých zložiek, poriadkovej, dopravnej či kriminálnej polície, a spolupracovať budú aj s usporiadateľmi, mestskou políciou, hasičmi a záchranármi. Najviac ľudí bude už tradične v historickej časti mesta, konkrétne na Michalskej a Ventúrskej ulici, na Hlavnom námestí, Hviezdoslavovom námestí, ako aj na nábreží Dunaja zo strany Starého Mesta. Postupne sa začne s uzávierkami ulíc.

O 16. hodine bude uzatvorená Klobučnícka ulica v smere od Nedbalovej po Primaciálne námestie a Laurinskej ulice. Od 17. hodiny začnú postupne uzatvárať pešiu zónu, zábrany budú osadené na Hurbanovom námestí k Michalskej veži, z Kapucínskej ulice pri vstupe na Klariskú, Františkánsku, Uršulínsku, Bielu, Sedlársku, Zelenú a Strakovú ulicu. Od 19.30 hod. úplne uzavrú ulice Jesenského – Mostová, od budovy Slovenského národného divadla po Námestie Ľ. Štúra. Krátko pred polnočným ohňostrojom bude pre dopravu úplne uzatvorené Vajanského nábrežie, od Šafárikovho námestia po Nový most. Obmedzenia potrvajú približne do 2. hodiny.

Pri vstupoch do zábavnej zóny budú usporiadatelia vykonávať preventívne kontroly, aby návštevníci neprinášali sklenené fľaše, rôzne predmety a zábavnú pyrotechniku, ktorou by mohli ohroziť ostatných. Nedostanú sa sem osoby zjavne pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok. Polícia zároveň varuje pred vreckovými zlodejmi a majiteľov áut upozorňuje, aby neparkovali na miestach, kde ich môže poškodiť pyrotechnika.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk