Silvestrovské oslavy budú opäť na Hviezdoslavovom námestí

Silvester 2016, novoročný ohňostroj
SITA

Silvestrovské oslavy v hlavnom meste budú aj tento rok na Hviezdoslavovom námestí i na Námestí Ľudovíta Štúra v Starom Meste. Bratislavčania i návštevníci sa do centra mesta môžu prísť zabávať v nedeľu 31. decembra od 22. hodiny.

Na Hviezdoslavovom námestí bude do približne 2. hodiny Nového roka diskotéka pod holým nebom. Koncerty hudobných skupín počas silvestrovskej noci v Bratislave tento rok nebudú. Ľudí chcú organizátori do ulíc nalákať na svetelno-hudobnú show. Svetelnú architektúru spoja s hudbou a polnočným ohňostrojom.

Aj tento rok bude na Námestí Ľudovíta Štúra svetelná časomiera, ktorá bude odrátavať záverečné sekundy starého roka. O polnoci z lode na Dunaji spustia ohňostroj. O programe na stredajšej tlačovej konferencii na bratislavskom magistráte informovali primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal i staromestský starosta Radoslav Števčík. Novinkou je, že prvýkrát od roku 1998 ostane počas silvestrovskej noci na Hlavnom námestí vianočný stromček, ktorý v minulosti hneď po vianočných sviatkoch odniesli, pretože prekážal pri stavbe silvestrovského pódia.

Vlastný ohňostroj si radšej nerobte

Vedenie mesta pripomína, že podľa všeobecne záväzného nariadenia o pyrotechnike, ktoré vlani schválili bratislavskí mestskí poslanci, je počas silvestrovskej noci zakázané používanie voľne dostupnej pyrotechniky. Mestská polícia upozorňuje, že ľudia by pyrotechniku nemali používať len pre sankcie, ale hlavne pre ochranu zdravia seba a ostatných.

Pri vstupe na Hviezdoslavovo námestie budú policajti dohliadať na to, aby návštevníci do centrálnej zóny vstupovali bez sklenených fliaš i ostrých predmetov. Kontrolované vstupy budú na križovatke ulíc Laurinská a Rybárska (pri Čumilovi), na križovatke ulíc Mostová a Medená, ďalšia bude na Palackého ulici od Kúpeľnej ulice. Hliadky budú kontrolovať aj na Jesenského ulici vedľa Slovenského národného divadla, Gorkého ulici pri Poštovej banke. Vstup do zóny bude aj na Hviezdoslavovom námestí od americkej ambasády po roh Strakovej ulice. Kontrolovať chcú aj to, či ľudia pri sebe majú pyrotechniku.

Obmedzená premávka MHD

Pre silvestrovské oslavy bude bratislavská MHD v nedeľu 31. decembra premávať ako v dňoch pracovného pokoja. Posledný deň tohto roka približne od 19.30 hod. vylúčia premávku električiek na Mostovej a Jesenského ulici. Linky číslo 4 a 8 presmerujú cez Kapucínsku ulici a cez tunel. Približne od 22. hodiny vylúčia aj autobusovú a električkovú dopravu z Vajanského a Rázusovho nábrežia. V pondelok 1. januára bude premávka MHD podľa dní pracovného pokoja. Premávať nebude linka číslo 69. Informácie o premávke spojov uverejnia na stránke DPB aj webovej stránke Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk