Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
beh, Devín, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA
31. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Silvestrovský beh v Bratislave tento rok cez most SNP nepôjde z technických príčin

Záujemcovia sa mohli registrovať ešte aj v deň behu priamo na mieste.

Organizátori tradičného Silvestrovského behu v Bratislave tento rok z technických príčin vyradili most SNP z plánovanej trasy. Hlavné mesto a Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta (STARZ) pripravili na utorok 31. decembra trasu dlhú 10,6 kilometra, ktorá vedie cez Prístavný most – Prístavnú ulicu – Most Apollo – nábrežie Dunaja – Starý most (2x) – nábrežie Dunaja – Most Lafranconi – cieľ pod Mostom Lafranconi pri Botanickej záhrade.

Záujemcovia sa mohli registrovať ešte aj v utorok alebo aj v deň behu priamo na mieste. Informoval o tom STARZ.

Prihlasovanie sa na beh

Bežci sa mohli prihlasovať 30. decembra od 10.00 do 20.00 v predajni INTERSPORT, Aupark v mestskej časti Petržalka. V deň podujatia 31. decembra v čase od 8.30 do 9.15 hod. bolo možné sa prihlásiť na mieste štartu v priestoroch Ekonomickej univerzity v Petržalke.

Po uhradení štartovného poplatku si účastníci vyzdvihnú štartové číslo s čipom pri stoloch určených pre mužov alebo ženy. Štartový poplatok uhradený 30. decembra a v deň podujatia bol vo výške 13 eur, pre bežcov nad 62 rokov, účastníkov vo veku do 18 rokov a ZŤP je 10 eur.

Odporúčali MHD

Svoje štartové číslo si prihlásený účastník nájde v zozname na internete aj na mieste prezentácie. Dostane ho aj v potvrdzujúcom e-maili, ktorý uvedie v prihláške. Účastník, ktorý má zaplatený štartový poplatok, príde k príslušnému stolu označenému číslom, kde dostane svoje štartové číslo s čipom. V prípade, že na internete nie je účastník označený, že má uhradené štartovné („A“), príde s kópiou potvrdenia o úhrade,“ informovalo STARZ.

Organizátori 31. ročníka Silvestrovského behu odporúčajú účastníkom prísť na miesto štartu mestskou hromadnou dopravou linkami 68, 87 alebo 98. V prípade príchodu autom organizátori zabezpečili parkovanie pod Mostom Lafranconi, ktoré má regulovať organizátor podujatia a mestská polícia.

Od 10.00 hod. bude platiť zákaz vjazdu pre všetky vozidlá. Po tomto čase budú vozidlá odkláňané na záchytné parkovisko na druhej strane pod Mostom Lafranconi. Nakoľko kapacita parkovacích miest je obmedzená, odporúčame na prepravu využiť mestskú hromadnú dopravu,“ dodal STARZ.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X