Silvestrovský koncert filharmónie si môžete pozrieť aj na Hviezdoslavovom námestí

Silvester
ilustračné: SITA

Na Silvestrovský koncert Slovenskej filharmónie netreba mať vstupenky. Zdarma sa bude dať počuť i vidieť v priamom prenose v rámci silvestrovského programu Starého Mesta.

Ako informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, koncert sa v sídle filharmonikov v Redute začne o 16. hodine a mimo Koncertnej siene Slovenskej filharmónie sa bude dať sledovať aj na veľkoplošnej obrazovke na Hviezdoslavovom námestí.

Slávnostný program filharmonikov venovaný adventu a Vianociam už tradične vyvrcholí na Silvestra a na Nový rok. Tento rok filharmónia uvedie na koncertoch pod názvom Hold londýnskym BBC Proms úryvky zo známych opier i valčíky a obľúbené kompozície od Wagnera, Stravinského, Rossiniho, Webera a ďalších. Zaznejú v interpretácii Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru pod vedením zbormajstra Jozefa Chabroňa. Za dirigentským pultom bude stáť stály hosťujúci dirigent filharmónie Rastislav Štúr.

Silvestrovský koncert sa v posledný deň roka začne o 16. hodine a novoročný koncert v piatok 1. januára o 19. hodine. Viac podrobností o koncertoch možno nájsť na webstránke Slovenskej filharmónie http://www.filharmonia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk