Široký vraj odkázal hráčom, že KHL v Bratislave končí

HOKEJ: HC Slovan pred začiatkom KHL
HOKEJ: HC Slovan pred začiatkom KHL Výkonný viceprezident HC Slovan Bratislava Juraj Široký na TB Slovana Bratislava pred začiatkom novej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy 2013/2014. Bratislava, 3. september 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Hráči by decembrové výplaty mali dostať do konca apríla. Prezident hokejového Slovana Bratislava Juraj Široký na minulotýždňovom stretnutí s trojicou hráčov Ladislavom Nagyom, Milanom Bartovičom a Michalom Sersenom podľa denníka Plus jeden deň vniesol viac svetla do budúcnosti klubu.

Zdroj denníka tvrdí, že hokejisti dostali jasný odkaz: „Je koniec!“ Utorkový súboj s Jokeritom Helsinki by mal byť pre Slovan posledným v Kontinentálnej hokejovej lige. Zmeniť tento stav by mohol len nejaký mecenáš, ktorý by sa rozhodol investovať do Slovana.

Podľa zdroja denníka Plus jeden deň z prostredia vedenia klubu zároveň Juraj Široký hráčom otvorene povedal, kedy dostanú dlžné peniaze. Decembrové výplaty by mali nabehnúť na ich účty do konca apríla a zvyšné na základe splátkových kalendárov.

O odchode Slovana z KHL sa špekuluje už dlhšiu dobu. Dôvodom je najmä ekonomika, súťaž je nákladná, klub má finančné problémy, od KHL dostáva len minimálne prostriedky a je obmedzený marketingom, keď nemôže mať sponzora, ktorý je konkurentom partnera súťaže, aj keď ten ani nepôsobí na slovenskom trhu. Slovan vstúpil do KHL v ročníku 2012/2013, hneď v ňom postúpil jedinýkrát do play-off, v prvom kole prehral s Dinamom Moskva. V ďalších dvoch ročníkoch sa mu už nepodarilo zopakovať účasť vo vyraďovacej časti a v sezóne 2014/2015 skončí na poslednom 14. mieste Západnej konferencie.

Vedenie klubu už v minulých týždňoch viackrát potvrdilo problémy, ale aj snahu zachrániť Kontinentálnu hokejovú ligu pre Bratislavu. Zároveň však začalo pracovať aj na ďalších alternatívach pre budúce sezóny. V hre je návrat Slovana do slovenskej Tipsport extraligy, prechod do českej najvyššej súťaže a spomína sa aj rakúska nadnárodná liga EBEL.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk