ŠK Slovan Bratislava na základe verdiktu UEFA končí v Lige majstrov, šancu má ešte v Európskej lige

Hráči z ŠK Slovan Bratislava po skončení futbalového zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021 medzi FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava. Nitra, 8. august 2020.
Foto: archívne, SITA/Martin Havran

Už pred rozhodnutím UEFA avizoval generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. podanie odvolania v prípade administratívneho vyradenia klubu z LM.

Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla o postup tímu KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov do 2. kvalifikačného kola futbalovej Ligy majstrov 2020/2021 a vypadnutie slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava zo súťaže.

Taký verdikt vyriekla Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA, ktorá sa zaoberala situáciou okolo minulotýždňového merania síl medzi majstrami oboch spomenutých krajín.

Duel sa napokon nekonal, pretože po prílete na Faerské ostrovy sa vyskytli osoby s koronavírusom a miestne úrady obe výpravy poslali do karantény.

Objavil sa koronavírus

Pôvodne sa mal zápas hrať v stredu večer, no po prílete do dejiska stretnutia lekári diagnostikovali ochorenie COVID-19 u jedného človeka z výpravy Slovana, konkrétne u člena realizačného tímu. Miestne úrady následne rozhodli, že výprava slovenského šampióna má dve možnosti – odcestovať domov alebo zostať v karanténe.

Po stretnutí so zástupcami UEFA padlo rozhodnutie, že Slovan môže na zápas nastúpiť, avšak v náhradnom termíne a s úplne iným tímom, aký sa vtedy nachádzal na Faerských ostrovoch. Vedenie Slovana preto vyslalo do dejiska náhradný tím.

V novej výprave „belasých“ bolo sedem hráčov A-tímu, ktorí sa nedostali do pôvodnej nominácie a na Faerské ostrovy odleteli aj deviati juniori. V druhej výprave Slovana sa po prílete do krajiny objavil pozitívny prípad na koronavírus, hráč sa potom podrobil opakovanému testu tiež s pozitívnym výsledkom.

Ortieľ UEFA

UEFA teda aj na piatok naplánovaný náhradný duel zrušila a ortieľ vyriekla až v pondelok podvečer. V 2. kvalifikačnom kole na pôde švajčiarskeho Young Boys Bern sa tak už v stredu večer predstaví KÍ Klaksvík. Pre ŠK Slovan Bratislava sa však púť pohárovou Európou zatiaľ nekončí, predstaviť by sa mal v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy so žrebom 31. augusta.

Už pred rozhodnutím UEFA avizoval generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. podanie odvolania v prípade administratívneho vyradenia klubu z LM.

Z udalostí posledných dní jasne vyplýva, že na Faerských ostrovoch robili všetko pre to, aby sa zápas neuskutočnil. Ak si to takto niekto nastaví, tak neviem ako chceme odohrať kvalifikácie európskych pohárov či Ligu národov. Toto má potom krátku životnosť a neviem, kam sa tým dostaneme. Riskujeme nebezpečný precedens aj v súvislosti s potenciálnymi budúcimi zápasmi, ktoré sa odohrajú na Faerských ostrovoch. Pokiaľ bude rozhodnutie UEFA v náš neprospech, tak určite podáme odvolanie a budeme sa brániť právnou cestou. Aj napriek tomu, že sme sa vrátili znechutení a plní negatívnych pocitov, nevzdávame sa. Budeme bojovať do poslednej chvíle,“ povedal Kmotrík.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk