ŠK Slovan Bratislava v sobotu na Tehelnom poli s oficiálnymi oslavami storočnice predstaví historický PVP i novú hymnu

Tehelne pole stadion vypredane bratislava slovan.jpg

Medzi fanúšikov zavítajú klubové legendy Ľudovít Cvetler, Ivan Hrdlička, Tomáš Stúpala a Marián Zeman a odovzdajú svoje gratulácie k 100. narodeninám klubu.

Oficiálne oslavy storočnice najúspešnejšieho slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa uskutočnia v sobotu 11. mája. Už od polovice apríla istý držiteľ majstrovského titulu v sezóne 2018/2019 najvyššej súťaže Fortuna ligy pripravuje na novom Tehelnom poli celodenný sprievodný program pre fanúšikov. Zúčastnia sa na ňom klubové legendy – členovia tímu, ktorý v roku 1969 vyhral Pohár víťazov pohárov (PVP) a tiež všetci súčasní hráči. Informácie sú z tlačovej správy, ktoré poskytol manažér pre médiá v ŠK Slovan Bratislava Tomáš Schügerl.

Oficiálne oslavy „belasých“ sa začnú v sobotu o 12.00 hod. na námestí štadióna Tehelné pole. Vo fanzóne na námestí štadióna budú pripravené zábavné aktivity pre deti i dospelých a tiež viacero hudobných či tanečných vystúpení. O 14.40 hod. je naplánovaný slávnostný ceremoniál už na hracej ploche štadióna Tehelné pole. Na hraciu plochu prídu všetci členovia tímu, ktorý v roku 1969 získal PVP bazilejským finálovým triumfom nad FC Barcelona (3:2) a rodinní príslušníci nežijúcich hráčov, aby sa ako prví mohli dotknúť priamej repliky tejto prestížnej trofeje – tú Európska futbalová únia (UEFA) poskytla Slovanu do trvalého držania.

Následne zaznie premiéra novej hymny Slovana Bratislava, zaspieva ju sólista Opery SND Ján Babjak. Slávnostný výkop zápasu 8. kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina bude mať o 15.00 hod. kapitán víťazov PVP Alexander Horváth, ktorý na Slovensko priletí na pozvanie klubu spolu so svojou manželkou.

Nová hymna ŠK Slovan je založená na motíve ľudovej piesne

Originál trofeje PVP je vo vlastníctve UEFA, my sme však vďaka intenzívnej snahe celého klubu získali do trvalého vlastníctva priamu repliku. Táto replika už zostane na Slovane a neskôr bude umiestnená v Sieni slávy. Ako prví budú mať možnosť pozrieť si a dotknúť sa pohára hráči, ktorí sa oň pričinili. Na hraciu plochu prídu pred zápasom všetci členovia tímu z bazilejského finále a rodinní príslušníci nežijúcich hráčov. Sme nesmierne radi, že naše pozvanie prijal aj kapitán Alexander Horváth, ktorý priletí na Slovensko a bude mať aj slávnostný výkop stretnutia,“ povedal marketingový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Tomáš Straka.

Oslavy budú pokračovať okamžite po skončení spomenutého zápasu so Žilinou, presunú sa späť na námestie štadióna. Medzi ľudí na námestí prídu všetci hráči A-tímu a členovia realizačného tímu ŠK Slovan, ktorí budú spoločne krájať desaťposchodovú narodeninovú tortu a ponúknu ňou aj fanúšikov. Rovnako im venujú špeciálnu sadu dresov ku klubovej storočnici. Súčasťou programu na námestí bude opäť aj klubová hymna v podaní Jána Babjaka a na záver koncert bratislavskej punkrockovej kapely Iné Kafe. Program potrvá v sobotu do 20.00 hod.

Nová hymna ŠK Slovan je založená na motíve známej ľudovej piesne, jej text zachytáva tri základné vlastnosti slovanistov: hrdosť, vernosť a súdržnosť. Pri tvorbe hymny sme spolupracovali s renomovanými hudobníkmi, akými sú spevák slovenskej filharmónie a textár Peter Kollár, hudobný producent Matej Drlička, hudobný skladateľ Oskar Rózsa a sólista Opery SND Ján Babjak. Naším zámerom bolo pri storočnici klubu predstaviť hymnu v orchestrálnej verzii, aby bola dostatočne honosná a dôstojná k takejto významnej udalosti. Veríme, že hymna osloví našich fanúšikov a časom ju bude spievať celé Tehelné pole,“ doplnil Tomáš Straka.

Harmonogram programu osláv storočnice ŠK Slovan Bratislava v sobotu 11. mája na Tehelnom poli:

Pred zápasom, námestie štadióna:

 • 12.00 Začiatok programu a sprievodných aktivít na námestí štadióna a v okolí (moderátor Tomaggio, detský kútik Slovan, mini futbalový turnaj Futbox, RoboKeeper – zaujímavá atrakcia pre deti aj dospelých, nafukovacie atrakcie pre deti, historická výstava úspechov klubu, fanshop, bufety s občerstvením).
 • 12.05 Vystúpenie dychovej kapely p. Červeného.
 • 13.00 Tanečné vystúpenie Angels cheerleaders.
 • 13.19 Gratulácia k 100. narodeninám klubu – legendy klubu a víťazi PVP 1969 Ľudovít Cvetler a Ivan Hrdlička.
 • 13.30 Vystúpenie hudobnej skupiny Duchoňovci – najväčšie hity Karola Duchoňa a legendárna pesnička slovanistov „Slovan je lepší“.
 • 14.19 Gratulácia k 100. narodeninám klubu – federálni majstri 1992 Tomáš Stúpala a Marián Zeman.

Zápas ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina:

 • 14.40 Začiatok slávnostného programu k 100. narodeninám klubu na ihrisku.
 • 14.45 Predstavenie pohára PVP z roku 1969, a to za účasti bývalých hráčov z roku 1969.
 • 14.50 Predstavenie novej hymny ŠK Slovan Bratislava – sólista Opery SND Ján Babjak.
 • 14.55 Spoločné predstavovanie základnej zostavy ŠK Slovan Bratislava.
 • 15.45 Polčasová prestávka: – Súťaž „Z voleja s CK FutbalTour.sk“; – Tanečné vystúpenie Angels cheerleaders.

Po zápase, námestie štadióna:

 • 17.00 Pokračovanie v celodenných oslavách klubu.
 • 17.15 Tanečné vystúpenie.
 • 17.25 Hudobná produkcia DJ.
 • 18.00 Príchod hráčov a trénerov ŠK Slovan Bratislava.
 • 18.05 Nová hymna ŠK Slovan Bratislava – sólista Opery SND Ján Babjak.
 • 18.10 Gratulácia k 100. narodeninám klubu – tréner Martin Ševela, kapitán Vasil Božikov a brankár Dominik Greif.
 • 18.15 Krájanie narodeninovej desaťposchodovej torty hráčmi ŠK Slovan Bratislava, torta pre deti aj dospelých.
 • 18.35 Koncert punk-rockovej bratislavskej kapely Iné Kafe s pesničkou „Bratislava volá – Slovan do toho!“
 • 19.15 Hudobná produkcia DJ.
 • 20.00 Ukončenie podujatia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk