Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mičurín, Iuventa
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
27. novembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Sklad na Majakovského je podľa investora v havarijnom stave

Búranie budovy v areáli na Majakovského ulici si podľa investora, ktorý tu pripravuje svoj rezidenčný projekt, vyžiadal havarijný stav budovy. Na búranie budovy, ktorá je majetkom štátu, no stojí na pozemkoch investora, upozornili občianski aktivisti s tým, že investor koná bez povolenia.

Spoločnosť Park Residence, s. r. o., tvrdí, že búrať začali na základe výzvy mestskej časti Staré Mesto. „Na základe výzvy mestskej časti Bratislava-Staré Mesto zo dňa 16. októbra 2015 naša spoločnosť vykonáva neodkladné zabezpečovacie práce za účelom predísť ďalším škodám a ohrozeniam na živote,“ uviedol v stanovisku projektový manažér spoločnosti Park Residence, s. r. o., Dušan Tarčák s tým, že všetky súvisiace práce vykonávajú v súlade s platnými povoleniami.

Staré Mesto síce potvrdilo, že majiteľa vyzvalo na zabezpečenie objektu, ale nepovolilo búranie. Podľa hovorkyne Starého Mesta Nory Gubkovej žiadosť o búracie povolenie dostali 12. novembra, no úrad zatiaľ povolenie nevydal.

Podľa hovorkyne situáciu v súčasnosti vyhodnocuje Stavebný úrad, ako aj Oddelenie životného prostredia miestneho úradu, ktoré môžu stavebníka pokutovať. Navyše Pamiatkový úrad začal 23. novembra správne konanie vo veci vyhlásenia areálu Mičurín za národnú kultúrnu pamiatku. Tento krok iniciovala mestská časť Staré Mesto ešte na májovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, ktoré zaviazalo starostu Radoslava Števčíka, aby vo veci ochrany a zachovania areálu konal.

V podnete na Pamiatkový úrad žiada starosta, okrem iného, vyhlásiť za národnú kultúrnu pamiatku dom mládeže s nástupnou plochou, schodisko, amfiteáter aj bazén. Pamiatkový úrad by mal rozhodnúť do konca marca 2016.

Občianski aktivisti z občianskeho združenia Mičurín vo štvrtok (26. novembra) upozornili aj na výrub stromov v tomto areáli v blízkosti Horského parku. Padnúť malo 14 stromov. Ako uviedla hovorkyňa bratislavského Starého Mesta Nora Gubková, stromy boli vyrúbané bez povolenia mestskej časti, miestny úrad prípad zadokumentoval a rieši ho už aj Okresný úrad Bratislava. Prípadom sa zaoberá aj polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X