Škody po pondelkovom výbuchu vo Vrakuni už odstraňujú

Výbuch pri zdravotnom stredisku, Bebravská ulica
SITA

Po pondelkovom výbuchu v Zdravotnom stredisku na Bebravskej ulici vo Vrakuni začali v stredu s rekonštrukciou jeho poškodenej časti.

Výbuch nastal v pondelok okolo 5. hodiny. Stále nie je oficiálne známe, čo výbuch spôsobilo. Pri explózii sa nikto nezranil, výbuch však poškodil viacero blízko zaparkovaných áut.

Starosta Vrakune Martin Kuruc sa ešte v pondelok vyjadril, „už teraz je zrejmé, že nás to bude stáť čas. Sme totiž poistení. Čiže financie ustojíme, len čas je našim nepriateľom. Nie každý však mal toľko predvídavosti. Najviac zasiahnutá je prevádzka Dr. Foot. Táto prevádzka poskytovala servis okrem iného aj klientom s diabetesom a našim seniorom. Podologické pracovisko, ide o špeciálne ošetrenie nôh. Veľmi laicky. Rozumiem ťažkej situácií stoviek pacientov, a preto som sa rozhodol venovať na renováciu ambulancie 500 eur z mojej výplaty. Veľmi mi záleží na tom, aby pomoc pacientom bola poskytnutá v čo najbližšom čase. Naši chlapci z VPSky už pomáhajú čo vládzu.“ S prácami poškodenej časti sa začalo v stredu, ako dlho potrvajú zatiaľ nie je zrejmé.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk