Školy sa opäť otvorili a začalo sa prezenčné vyučovanie, najbližšie prázdniny sú v pláne takto

Skoly skolky skola koronavirus
Foto: ilustračné, GettyImages

Celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2022 aj deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2022 sa uskutoční. Tak isto sa tento rok majú konať aj maturity.

Predĺžené zimné prázdniny sa skončili. V materských, základných aj stredných školách sa začína prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. Školy sa opätovne riadia takzvaným školským semaforom.

Žiaci sa zároveň budú môcť pretestovať na COVID-19, na tento účel Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR distribuovalo viac než tri milióny testov. Informoval o tom začiatkom januára odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Termíny prázdnin

Po vianočných prázdninách môžu žiaci a študenti očakávať polročné prázdniny, ktoré pripadnú na 4. februára. Následne sú naplánované jarné prázdniny, ktoré ako prví absolvujú študenti Košického a Prešovského kraja, následne žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a poslední budú tí z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja.

Veľkonočné prázdniny sú tento školský rok naplánované od 14. do 19. apríla. Letné prázdniny sa začnú tradične 1. júla a potrvajú do 2. septembra s tým, že žiaci nastúpia do škôl 5. septembra.

Testovanie aj maturity

V školskom roku 2021/2022 sa celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2022 uskutoční 18. mája.

Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2022, je naplánované na 6. a 7. apríla. Termíny maturitných skúšok sú rozvrhnuté od 15. do 18. marca.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom