Skvelá novinka alebo pokus o zlý vtip? Na bratislavskej hlavnej stanici sa môžete vyspovedať

Kolaz bratislava spoved stanica.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages, www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Zaujímavú a poriadne netradičnú pomoc ponúkajú Železnice Slovenskej republiky. Na bratislavskej hlavnej stanici sa pred Veľkou nocou môžete vyspovedať.

Bratislavská hlavná stanica je dlhodobo kritizovaná za svoj vzhľad, ktorý pred časom trochu zvonku upravili. Vo vnútri je to stále čierna diera Bratislavy, ako ju nazývajú domáci. Cestujúcich irituje neporiadok a asociáli, ktorí ho rozširujú vo vnútri stanice, ale najmä na schodoch vedúcich na parkovisko.

Železnice Slovenskej republiky teraz pred sviatkami prišli s pomocou pre veriacich. Prichádzajú s možnosťou svätej spovede pre cestujúcich pred obdobím veľkonočných sviatkov v priestoroch Hlavnej stanice v Bratislave. Informovali o tom na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti a vyvolali s tým poriadne kontroverzné reakcie.

Ako tiež uvádzajú Železnice Slovenskej republiky, spovede budú vedené rímskokatolíckym pomocným biskupom Bratislavskej arcidiecézy Jozefom Haľkom. Nájdete ich v prípade potreby vo štvrtok 6. apríla v čase od 12.30 do 15.30 a v piatok 7.apríla medzi 9.00 a 12.00 hod. v priestoroch Salónika na 1. nástupišti.

Zeleznice slovenskej republiky spoved.jpg

Okrem toho, že spomínaný pomocný biskup Haľko sa objavil aj na festivale Pohoda a chcel tu poskytovať podobné služby, nebol tam teda nejak zvlášť vítaný. „Preslávil“ sa najmä po kritike lesbického páru v seriáli Priznanie na RTVS. Za nekorektné vyjadrenia k láske získal ocenenie v ankete Homofób roka.

Mnohí na status ŽSR reagovali s tým, že by malo ísť o prvoaprílový žart, ale nie je to tak.

Zeleznicna stanica spolocnost spoved reakcie 2.jpg
Zeleznicna stanica spolocnost spoved reakcie 3.jpg

Samozrejme ani vtipné reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Zeleznicna stanica spolocnost spoved reakcie 1.jpg

Železničná infraštruktúra len nedávno čelila kritike aj zo strany od českých susedov. Asociácia železničných dopravcov Slovenska (AROS) konštatovala, že stav slovenskej železničnej infraštruktúry začína byť život ohrozujúci. Upozornenie vydala AROS v súvislosti s vykoľajením českého osobného expresu Pendolino začiatkom marca tohto roka v Žiline. Spolu s Českými dráhami apelovali na Železnice Slovenskej Republiky a žiadali okamžitú nápravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk