Slávia Bratislava zdolala Spišskú Novú Ves a má prvý mečbal

volejbal, Slávia Bratislava, hráčky
depositphotos.com

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava uspeli v treťom stretnutí finálovej série play-off extraligy 2014/2015. Vo štvrtkovom domácom zápase zvíťazili nad hráčkami VK Spišská Nová Ves v dráme 3:2 (19, 19, -20, -22, 14) a v sérii na tri víťazstvá vedú 2:1.

V úvodnom sete dominovali domáce hráčky na palubovke už od úvodu, postupne viedli 8:3 i 16:10 a napokon uspeli 25:19. Vyrovnanejšia bola druhá časť hry, Spišiačky vyhrávali počas druhého technického oddychového času 16:14. Domáce volejbalistky však otočili na 22:17 vo svoj prospech a uchmatli pre seba aj druhé dejstvo – 25:19.

V treťom sete začali lepšie hosťujúce hráčky zo Spiša (15:9) a náskok aj zúročili víťazstvom 25:20. Vo štvrtom sete sa opäť presadili Spišiačky (25:22) a vynútili si tajbrejk, v ktorom už ťahali za kratší koniec. Bratislavčanky v ňom vyhrávali 14:12, ale využili až mečbal za stavu 15:14.

Štvrtý duel, v ktorom budú môcť „slávistky“ pridať záverečný finálový úspech, odohrajú v sobotu 18. 4. od 18. hodiny na Spiši. Prípadný piaty zápas je na programe vo štvrtok 23. apríla v Bratislave.

Volejbal – extraliga žien 2014/2015 – play-off – finále – tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá) – štvrtok:

VK Slávia EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves 3:2 (19, 19, -20, -22, 14) – stav série: 2:1

129 min, rozhodovali: Sarka a Schimpl

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.