Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
depositphotos.com
17. apríla 2015 ŠportVolejbal od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, depositphotos.com

Slávia Bratislava zdolala Spišskú Novú Ves a má prvý mečbal

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava uspeli v treťom stretnutí finálovej série play-off extraligy 2014/2015. Vo štvrtkovom domácom zápase zvíťazili nad hráčkami VK Spišská Nová Ves v dráme 3:2 (19, 19, -20, -22, 14) a v sérii na tri víťazstvá vedú 2:1.

V úvodnom sete dominovali domáce hráčky na palubovke už od úvodu, postupne viedli 8:3 i 16:10 a napokon uspeli 25:19. Vyrovnanejšia bola druhá časť hry, Spišiačky vyhrávali počas druhého technického oddychového času 16:14. Domáce volejbalistky však otočili na 22:17 vo svoj prospech a uchmatli pre seba aj druhé dejstvo – 25:19.

V treťom sete začali lepšie hosťujúce hráčky zo Spiša (15:9) a náskok aj zúročili víťazstvom 25:20. Vo štvrtom sete sa opäť presadili Spišiačky (25:22) a vynútili si tajbrejk, v ktorom už ťahali za kratší koniec. Bratislavčanky v ňom vyhrávali 14:12, ale využili až mečbal za stavu 15:14.

Štvrtý duel, v ktorom budú môcť „slávistky“ pridať záverečný finálový úspech, odohrajú v sobotu 18. 4. od 18. hodiny na Spiši. Prípadný piaty zápas je na programe vo štvrtok 23. apríla v Bratislave.

Volejbal – extraliga žien 2014/2015 – play-off – finále – tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá) – štvrtok:

VK Slávia EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves 3:2 (19, 19, -20, -22, 14) – stav série: 2:1

129 min, rozhodovali: Sarka a Schimpl