Slávia tradične vo finále, o titul bude bojovať proti Spišskej Novej Vsi

volejbal, slávia eu
SITA

Dve najúspešnejšie družstvá základnej i nadstavbovej časti extraligy volejbalistiek 2014/2015 budú od stredy 8. apríla v súlade s predpokladmi aktérmi finálovej série play-off o titul šampiónok SR.

V rozhodujúcich zápasoch sezóny najvyššej slovenskej súťaže nastúpia proti sebe hráčky VK Slávia EU Bratislava a VK Spišská Nová Ves. Počas ostatných štyroch sezón bolo finále záležitosťou Slávie EU a bratislavského Doprastavu, ten však v pozícii obhajcu prvenstva po zmene pomerov v klube a premenovaní sa na Bratislavský volejbalový klub pred súťažným ročníkom 2014/2015 aktuálne bojuje len o konečné 5. miesto.

Slávia je historicky jednoznačne najúspešnejší slovenský volejbalový klub. V doterajších 22 ročníkoch najvyššej republikovej súťaže ani raz jej hráčky nechýbali vo finále. Štrnásťkrát z neho vyšli úspešne. Zvyšných osem titulov si rozdelili volejbalistky Žiliny (2), Senice (3) a Doprastavu (3).

V tejto sezóne sa stretli dve najlepšie slovenské ženské družstvá dovedna päťkrát, štyri razy v rámci extraligy a tiež vo finále Slovenského pohára. Oba tímy v extraligových súbojoch dvakrát potvrdili víťazstvami výhodu domácej palubovky, v rozhodujúcom zápase pohárovej súťaže uspeli „slávistky“ práve v centre Spiša 3:1.

Volejbalistky Slávie EU v tohtoročnom play-off vyhrali päť zo šiestich zápasov. Vo štvrťfinále eliminovali COP Nitra, v semifinále si poradili s hráčkami VTC Pezinok. Spišská Nová Ves vyradila vo štvrťfinále KV MŠK Oktan Kežmarok bez straty setu, v semifinále si na volejbalistkách klubu zo Spiša vylámali zuby hráčky Volley project UKF Nitra, ktoré zvíťazili len v jednom zo štyroch stretnutí.

Finálová séria na tri víťazstvá sa začne v stredu 8. apríla. Výhodu domácej palubovky bude mať Slávia EU. Majster bude známy najskôr vo štvrtok 16. 4., prípadný piaty duel je na programe vo štvrtok 23. apríla.

Program finále play-off extraligy volejbalistiek 2014/2015 (hrá sa na tri víťazstvá):

  1. apríla (streda): VK Slávia EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves (17.00 – ŠH Mladosť)
  2. apríla (sobota): VK Spišská Nová Ves – VK Slávia EU Bratislava (18.00 – MŠH)
  3. apríla (štvrtok): VK Slávia EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves (18.00 – ŠH Mladosť)

prípadný štvrtý zápas:

  1. apríla (sobota): VK Spišská Nová Ves – VK Slávia EU Bratislava (18.00 – MŠH)

prípadný piaty zápas:

  1. apríla (štvrtok): VK Slávia EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves (17.00 – ŠH Mladosť)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk