Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DUNAJ: Vyhliadková plavba
Foto: ilustračné, SITA
31. mája 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Slnovrat na Dunaji ponúkne viac ako 40 podujatí, potrvá do prvého júlového víkendu

Akcie odštartujú začiatkom júna a pokračovať budú až do prvého júlového víkendu.

Vyše štyridsať podujatí na Dunaji, od Devína po Štúrovo vrátane Malého Dunaja, bude v júni súčasťou podujatia Slnovrat na Dunaji. Organizátori pripravili plavby loďou, splavy, športové súťaže, programy pre deti, kultúrne akcie i environmentálne podujatia. Otvorené budú dvere lodeníc a prístavov, výstavy i premietanie a poznávanie prírodného bohatstva tohto územia.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave za organizátorov informoval Juraj Čorba, do prvého ročníka sa zapojí vyše štyridsať organizátorov podujatí. Slnovrat na Dunaji odštartuje začiatkom júna a pokračovať bude až do prvého júlového víkendu.

V rámci Slnovratu na Dunaji oslávia svoj sviatok aj deti. Deň detí na Malom Dunaji bude v sobotu 4. júna v obci Zálesie. Pri Malodunajskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa zas bude v tento deň akcia s názvom Člnkovanie vo Vrakuni.

Na sobotu 18. júna pripravili organizátori splav Dunaja, štart bude v Bratislave. V tento deň sa uskutoční aj 3. kolo Majstrovstiev Slovenska turistických člnov na ľavom brehu Dunaja v obci Hamuliakovo. V polovici júna sa bude konať aj Veľká cena Komárna v rýchlostnej kanoistike.

V nedeľu 19. júna pripravujú pre deti akciu Rozprávky na Dunaji, začiatok je o 16. hodine na Tyršovom nábreží pri detskom ihrisku v Bratislave. Koncom júna bude v Dome kultúry v Štúrove hudobný večer s názvom Voda, čo nás spája.

Deň environmentálnych aktivít bude v piatok 24. júna, pripravujú ho v areáli základnej školy a vodného mlyna v Kolárove. Slnovrat na Dunaji je iniciatívou Stredoeurópskej nadácie v rámci nadačného programu Dunajský fond.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X