Slováci chcú pomôcť po tragickej nehode na Zochovej ulici, do zbierky sa môže zapojiť každý

nehoda, Zochova ulica
Foto: SITA/Branislav Bibel

Doteraz sa vďaka darcom podarilo vyzbierať viac ako 25-tisíc eur.

Bratislavou otriasla v nedeľu 2. októbra tragická dopravná nehoda. Opitý vodič nabúral so spolujazdcom do MHD zastávky Zochova, kde čakali ľudia. Zrážka si vyžiadala životy piatich obetí, ďalší sú zranení a bojujú o svoj život v nemocnici.

Nad udalosťou prejavili ľútosť aj politici a organizácie. Prezidentka Zuzana Čaputová položila kvety a zapálila sviečky neďaleko zastávky a spolu s ďalšími sa zapísala do kondolenčnej knihy. Univerzita Komenského v Bratislave si uctila svojich zosnulých študentov minútou ticha.

Pomôcť chcú aj Slováci a platforma Donio organizuje zbierku, ktorá má pomôcť pozostalým a zraneným. Nečakaná udalosť môže dostať mnohých do existenčných problémov a zbierka má za cieľ pomôcť aspoň zmierniť náklady na poslednú rozlúčku.

Vyzbierané peniaze sa rozdelia na rovnaké čiastky pre rodiny obetí a zranených. Zbierka sa založila v pondelok 3. októbra.

Doteraz do zbierky prispelo viac ako 1500 darcov so sumou 26 864 eur. Toto číslo však stále rastie. Každý darca si môže zvoliť ľubovoľnú sumu príspevku. Viac o zbierke na tomto linku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk