Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jakub gulyas vertigo.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
22. novembra 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Slovak Fashion Council zverejnil mená víťazov Best Fashion Graduate 2017 a Best Fashion Film Award

Zástupcovia Slovak Fashion Council v utorok dopoludnia na stretnutí v Galérii Satelit zverejnili mená víťazov 4. ročníka súťaže Best Fashion Graduate a 1. ročníka Best Fashion Film Award. O ocenených rozhodla deväťčlenná porota, ktorej predsedala francúzska módna konzultantka Muriel Piaser.

Víťazom prvej kategórie sa stal študent odevného dizajnu Univerzity Tomáše Bati v Zlíne Lukáš Krnáč, ktorý sa pred porotu postavil s kolekciou Seven. „Teším sa, že som vyhral a teším sa aj na ďalšiu kolekciu, na ktorej začínam pracovať. Je to veľký záväzok, keď už do mňa vložili dôveru, že ďalšia kolekcia by mala byť minimálne taká dobrá alebo lepšia ako Seven,“ povedal Krnáč.

Kolekcia Seven je o siedmich smrteľných hriechoch v koncepte 21. storočia. „Riešil som v nej aktuálne veci, s ktorými sa denne stretávame a denne ich vidíme a vnímame. Tým, že je o siedmich hriechoch a každý hriech je o niečom inom, tak táto kolekcia pozostávala zo siedmich malých konceptov, v rámci ktorých som sa snažil vždy nejakým spôsobom vizuálne aj ideovo spracovať ten konkrétny hriech tak, aby to bolo čitateľné, pochopiteľné a zábavné. Teraz by som na každý hriech chcel natočiť aj film. To bol môj plán už od začiatku, aby sa táto myšlienka a jednotlivé modely vizuálne aj koncepčne niekam posunuli a aby som sa s tým mohol v budúcnosti prezentovať ako s jednotným výstupom,“ priblížil.

V druhej kategórii zvíťazil módny fotograf Jakub Gulyás s filmom Vertigo, na ktorom spolupracoval s dizajnérom Borisom Hanečkom a herečkou a režisérkou Slávou Daubnerovou. „Ja som zostal veľmi prekvapený, vôbec som to nečakal. Je to video, ktoré má už možno aj tri roky a človek už má od toho odstup, už sa ma tak nedotýka. Som ale veľmi rád, že to ešte malo čo povedať aj ľuďom v porote a veľmi sa z toho teším, vážim si to a cítim sa poctený,“ poznamenal Gulyás, ktorý sa plánuje módnemu filmu venovať naďalej. „Chcem sa zdokonaliť v tvorivom procese a možno, ak by sa podarilo dostať sa na pármesačnú stáž, robiť niekomu asistenta a zažiť, ako to funguje v zahraničí, to by bol pre mňa najideálnejší stav,“ dodal fotograf.

Ocenení získali viacero zaujímavých cien, ktorých základom je zhruba ročný mentoringový program šitý na mieru. „Okrem toho obidvaja dostali finančnú odmenu na materiál a ďalšiu tvorbu vo výške päťsto eur a voucher v hodnote tisíc eur na crowdfundingovú kampaň, aby si vytvorili kampaň, ktorá im pomôže posunúť sa ďalej. A potom je cena zložená aj z rôznych spoluprác, s Muriel Piaser v rámci konzultovania, Maďari víťazovi umožnia predávať v Pop Upe a prezentovať sa u nich v Budapešti. My za Slovak Fashion Council tiež s obidvomi ocenenými v rámci našich podujatí počas roka veľmi úzko spolupracujeme a propagujeme ich, staráme sa im o PR a marketing, aby sme ich dostali do povedomia. V spolupráci s Creative Industry Forum zároveň rozmýšľame, ako prepojiť film a módu, cena zahŕňa aj spoluprácu s médiami a chceme vytvoriť aj nejaké zaujímavé editoriály, aby sa tvorba víťazov nafotila a natočila,“ uviedla programová manažérka Slovak Fashion Council Zuzana Bobiková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X