Slovak Floorball Cup nesklamal ani tento rok: Na finále vyše 1100 fanúšikov!

BRATISLAVA 30. augusta 2018 (BD/PR) – Koncom minulého týždňa sa v Bratislave konal najväčší florbalový turnaj na Slovensku.

Florbal má v spoločnosti stále váženejšie miesto, dôkazom je aj turnaj Slovak Floorball Cup, ktorý sa v posledných rokoch teší veľkej obľube nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Koncom týždňa sa konal jeho tretí ročník.

Turnaj trval dovedna štyri dni, skončil v nedeľu 26.augusta, pričom posledným duelom bolo finále mužov. Na Slovak Floorball Cup sa predstavilo dovedna 111 tímov, ktoré pochádzali dokopy z deviatich krajín. Jednotlivé mužstvá či družstvá boli rozdelené do ôsmich kategórií, či už podľa pohlavia, veku alebo úrovne.

Najsledovanejšou bola kategórie Elite, kde sa predstavili tí najlepší z najlepších. Jej víťazom sa stal tím menom Imanust, ktorý tvorili prevažne hráči aktuálneho slovenského florbalového majstra Tsunami Záhorská Bystrica. Druhé miesto obsadila slovenská reprezentácia do 19 rokov, bronz brali Grasshoppers Žilina, ktorí budú v novom ročníku po ročnej prestávke opäť súčasťou najvyššej súťaže.

„Prekonali sme minuloročnú návštevnosť elitného mužského finále, tento rok sa na ňom zúčastnilo 1147 divákov,“ povedali nám organizátori Slovak Floorball Cup. Potvrdzuje to zvýšený záujem o florbal. Pre porovnanie, na nedeľnom šlágri futbalovej ligy medzi Slovanom a Trenčínom (3:3) bolo v Bratislave prítomných na štadióne len pár stoviek ľudí.

Počas štyroch turnajových dní sa odohralo 285 zápasov, SFC pískalo presne 24 rozhodcov, ktorí pochádzali z ôsmych krajín. Organizátori sa snažili, aby bol turnaj čo najrôznorodejší a stretli sa odlišné štýly. Súčasťou Slovak Floorball Cupu bolo aj finále Floorball SK Ligy, najväčšej slovenskej školskej súťaže.

Ďakujeme našim partnerom: big agency, Bratislavský samosprávny kraj, Florbal4u.com, Slovakia Auto, FRAM consulting, Tempish, Dakra Mont, Green Gruppe, OSMOS, Active People, Hlavné mesto SR Bratislava, FLRBL, Slovenský zväz florbalu, Intersport, Hol-Stav, RadioLAN, CENTRAL – nákupné srdce Bratislavy, STL Group, Nadácia TV JOJ, bratislavaden.sk, sport.sk, sport7.sk, sport.video, denník Šport, Slovak Floorball

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.