Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovak lines, autobus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA
20. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Slovak Lines po dlhom období zastavil pokles cestujúcich v prímestských autobusoch

Spoločnosť Slovak Lines, a. s., po dlhom období zastavila pokles cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave vo verejnom záujme. Minulý rok previezla vo svojich autobusoch na linkách v Bratislavskom samosprávnom kraji približne 12 miliónov cestujúcich, podobne ako rok predtým.

„Za minulý rok sme zhruba na úrovni roka 2015. Je to pozitívne, lebo v autobusovej doprave za posledných 27 rokov od spoločenských zmien je trend poklesu cestujúcich,“ informoval generálny riaditeľ Slovak Lines a prezident Zväzu autobusovej dopravy Peter Sádovský. Zastavenie poklesu cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave podľa šéfa Slovak Lines súvisí s fungovaním integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. „Integrovanú dopravu vnímame ako cestu k obmedzeniu individuálnej automobilovej dopravy. Veľký priestor vidíme v komunikácii a propagácii verejnej dopravy,“ poznamenal Sádovský.

Agentúra Focus uskutočnila koncom minulého roka prieskum medzi tisíc dvesto náhodne vybranými cestujúcimi Slovak Lines vo veku šestnásť a viac rokov. Využívanie prímestských liniek tohto dopravcu označilo za pozitívne 92 % opýtaných, z toho 62 % použilo známku jeden a takmer 30 % známku dva. Slovak Lines dosiahol priemerné hodnotenie 1,5 v stupnici do päť.

Kvalitu autobusov považuje za jedno z najdôležitejších kritérií pri cestovaní 45 % oslovených respondentov. Slovak Lines v spolupráci s Bratislavským krajom, ako objednávateľom prímestskej dopravy, v rokoch 2013 až 2015 zakúpil 127 nových autobusov vybavených klimatizáciou a Wi-Fi pripojením na internet. Spoločnosť má v prímestskej doprave podľa generálneho riaditeľa spolu 240 autobusov, ostatné sú z roku 2006. „Od jari 2016 sú všetky vozidlá Slovak Lines v prímestskej autobusovej doprave klimatizované,“ uviedol Sádovský.

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji využíva 63 % a zavedenie tohto systému hodnotí pozitívne 66 % oslovených cestujúcich Slovak Lines. „Pri zavádzaní integrovaného dopravného systému boli najmä v prvej etape technické problémy. Keď sa začali ukazovať praktické výhody denného cestovania do práce, do školy, veríme, že si integrovaná doprava získa svojich fanúšikov a ocenia výhody, ktoré prináša,“ dodal Sádovský. Tretia etapa integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji je v prevádzke od konca minulého roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X