Slovan Bratislava angažoval Kopičára zo Žiliny, Hrubeš príde na polročné hosťovanie

ŠK Slovan Bratislava
ilustračné: SITA

Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava angažoval v zimnom prestupovom období do svojich radov ďalšieho hráča – Adriána Kopičára. Devätnásťročný mládežnícky reprezentant prichádza na Pasienky po pôsobení v MŠK Žilina, kde sa s tamojším vedením nedohodol na ďalšej spolupráci.

Kopičár odcestoval s výpravou ŠK Slovan na herné sústredenie do Turecka. Talentovaný stredopoliar, ktorý vyniká kvalitnou rozohrávkou, na svoj vek prehľadom v hre a na trávniku získa množstvo lôpt, by si chcel vybojovať miesto v základe „belasých“. Slovanu patrí po jesennej časti najvyššej domácej súťaže Fortuna ligy 2. miesto so sedembodovým odstupom na lídra a úradujúceho majstra AS Trenčín.

„Adriána sme sledovali dlhodobo. Ide o hráča s veľkým potenciálom a perspektívou do budúcnosti stať sa pevnou súčasťou základnej zostavy A-mužstva. Je len na ňom, aby sa tvrdou prácou a vytrvalosťou presadil a presvedčil trénerov o svojich futbalových kvalitách. V Adriánovom prípade rozhodla aj veľká túžba obliekať práve náš dres,“ citovala oficiálna internetová stránka Slovana viceprezidenta a člena predstavenstva klubu Ivana Kmotríka ml.

Cyperský tréner ŠK Slovan Bratislava Nikodimos Papavasiliou môže na jar definitívne rátať aj so službami Karla Hrubeša, ktorý bol na skúške. Dvadsaťdvaročný český brankár prichádza na polročné hosťovanie. „Po odchode Martina Krnáča na hosťovanie do Skalice, kde bude pravidelne dostávať príležitosť, bolo potrebné doplniť brankársky tandem Ján Mucha – Dominik Greif,“ uvádza v súvislosti s angažovaním Hrubeša oficiálny klubový web Slovana.

Ako je známe, ŠK Slovan Bratislava začiatkom tohto kalendárneho roka v ružinovskom Prievoze oficiálne otvoril svoju futbalovú akadémiu, ktorá by mala prispieť k výchove elitných mládežníkov v profesionálnych podmienkach. Spomenutý projekt je v súčasnosti jednou z najdôležitejších investícií klubu.

„Som rád, že sa nám podarilo posilniť aj naše mládežnícke kategórie niekoľkými talentovanými futbalistami z celého Slovenska. K mužstvu do 19 rokov pribudol Polaščík, kategóriu U16 posilnili Kiss, Kozák, Hynek a Lukáčik, k tímu do 15 rokov prišiel Nagy a do mužstva U14 sa pripojil Šouc. Vytypovaných máme aj ďalších mladých hráčov, o ich prípadnom prestupe sa rozhodneme v najbližšom čase. Všetci menovaní hráči budú súčasťou našej novovzniknutej akadémie,“ doplnil na margo prestupov Ivan Kmotrík ml.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk