Slovan Bratislava je na víťaznej vlne, na domácom ľade zdolal Kchun-lun

Slovan Bratislava, hokej
ilustračné: SITA

HC Slovan Bratislava – Červená hviezda Kchun-lun 4:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0).

Hokejisti Slovana Bratislava si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísali už tretí triumf za sebou, v nedeľu v domácom prostredí zdolali Červenú hviezdu Kchun-lun 4:3 po predĺžení. Po osemnástich dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 14 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 10. miesto, od ôsmej pozície znamenajúcej postup do play-off ho aktuálne delí jeden bod.

V nedeľňajšom súboji sa hosťom podarilo odpovedať na presilovkové presné zásahy Jeffa Taffea, Michala Řepíka aj zásah Matúša Sukeľa, o predĺženie sa postaral 16 sekúnd pred koncom tretej tretiny Martin St. Pierre. Druhý bod pre Slovan zariadil po úniku Rudolf Červený.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, v utorok 16. októbra o 18.30 h privíta Admiral Vladivostok.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – nedeľa:
Góly: 24. Taffe (Řepík, É. Gélinas), 40. Řepík (Červený, Bailey), 53. M. Sukeľ (Sersen, A. Liška), 61. Červený – 32. Lajunen (Beck, C. Kane), 45. Beck (Yip), 60. St. Pierre (Beck)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Sergejev – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6809 divákov

Zostavy:
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – A. Liška, M. Sukeľ, Červený – Lamper, C. Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau
Kchun-lun: Lazušin – Lajunen, Gragnani, Kundrátek, K. Redlihs, Juen, Bartley – Palola, J. Sundström, Lundh – Fontaine, Mertl, Tičar – Yip, St. Pierre, Beck – Latta, C. Kane, Squires

V úvodnej desaťminútovke sa v dvoch šanciach ocitol domáci Řepík, ale jediný Rus v tíme hosti brankár Lazušin nekapituloval. Medzitým neuspeli ani Virta a Taffe. Za hostí potom dvakrát pohrozil Lajunen, ale Čiliak v oboch prípadoch spoľahlivo zasiahol.

V druhej tretine mali obaja súperi výhodu presilovky o dvoch korčuliarov. Slovan ju v 24. min využil a gólom Taffea sa dostal do vedenia, o osem minút neskôr hostia vyrovnali na 1:1 zásluhou Lajunena už pri hre piatich proti štyrom. Vzápätí mal druhý gól Slovana na hokejke M. Sukeľ, ale brankár Lazušin zasiahol betónom a skóre sa nemenilo. V závere druhej časti hral Slovan presilovku a v poslednej sekunde Řepík blafákom prekonal Lazušina a získal pre domácich najtesnejší náskok.

V úvode tretej dvadsaťminútovky Čiliak trikrát vychytal súperovho útočníka Fontaina. V 45. min sa čínskemu tímu podarilo vyrovnať na 2:2, keď puk z hokejky Becka sa od korčule brániaceho Bačika dostal až do bránky Slovana. V 53. min sa po kombinačnej akcii v útočnom pásme dostal puk k M. Sukeľovi a ten rozjasal bratislavské tribúny. Päť minút pred treťou sirénou vo veľkej šanci minul C. Kane. V závere Slovan nevyužil presilovku a prišiel trest – hostia pri hre bez brankára vyrovnali na 3:3, keď šestnásť sekúnd pred sirénou skóroval St. Pierre. V predĺžení druhý bod pre Slovan zariadil Červený po samostatnom prieniku.

Po zápase sa niektorí vyjadrili takto:

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Bol to pre nás dôležitý zápas, chceli sme potvrdiť body získané u súperov. Takisto aj potešiť fanúšikov. Dostali sme góly po nešťastných odrazoch, no dôrazne sme kráčali za triumfom a dvoma bodmi. Chvíľu sa môžeme potešiť a od pondelka rána pokračujeme v práci.“

Jussi Tapola (tréner Červenej hviezdy): „Ak mám povedať pravdu, o našom dnešnom bode rozhodlo šťastie. Slovan bol lepší a zaslúžene zvíťazil.“

Rudolf Červený (útočník Slovana, autor víťazného gólu): „Dôležité bolo v predĺžení sa zbytočne nezbaviť puku a tlačiť sa pred bránku. Potom je tam dosť priestoru. Chytili sme sa na výjazde u súperov, nabrali sme tam sebavedomie. Aj keď sme inkasovali smolné góly, tak sme sa držali v zápase a rozhodli ho v náš prospech. Keď budeme hrať v utorok ako dnes, tak určite zvíťazíme.“

Matúš Sukeľ (útočník Slovana): „Mrzel nás inkasovaný gól v závere tretej tretiny, ale našťastie máme plný počet bodov. Na konci druhej tretiny sme mali šťastie, keď sme dali gól v poslednej sekunde. V závere tretej sa od nás odklonilo, no v predĺžení zasa bolo pri nás. Hrali sme dnes dobre a zaslúžili sme si dva body.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.