Slovan Bratislava končí v KHL a vracia sa do najvyššej domácej súťaže

slovan-bratislava-prehra-jekaterinburg-sita.jpg
Foto: SITA/Jana Birošová

Hokejový Slovan Bratislava končí v KHL a v ďalšej sezóne bude štartovať v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

V pondelok večer o tom informoval člen predstavenstva HC Slovan Juraj Široký mladší. „Investor sa nám nepotvrdil, na budúcu sezónu sa prihlásime do extraligy. V KHL-ke sme oznámili, že sme záležitosti nedotiahli tak, aby sme splatili potrebné veci v predpísanom termíne. Hovoril som už aj s prezidentom SZĽH pánom Kohútom, aby sme začali proces návratu do domácej najvyššej súťaže,“ povedal Široký ml.

Slovan Bratislava by rád zostal na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, musí však vyplatiť dlh mestu Bratislava, ktoré prevádzkuje arénu. „Neviem si predstaviť, že by sme hrali v inej hale ako na ZŠ O. Nepelu. Slovan patrí sem a chceme hrať tu. Neriešime iné možnosti. Budeme o tom rokovať s mestom,“ prezradil Široký ml. a potvrdil, že Slovan dlhuje niekoľko miliónov eur. Vedenie bratislavského klubu potvrdilo, že rokovalo s viacerými možnými investormi vrátane skupiny z Česka.

Slovan musí podať prihlášku do Tipsporty ligy do konca mája

Podmienkou návratu do najvyššej slovenskej súťaže je vyplatenie záväzkov voči hráčom, ktoré si klub priznáva. Slovan má mať sľúbenú finančnú injekciu od súčastného akcionára, ktorá by mu umožnila presun do Tipsport ligy. „Upracte si situáciu a dúfam, že o rok sa k nám znovu prihlásite. Ak sa však prihlásime do extraligy, asi v nej už zostaneme,“ uviedol Široký ml. reakciu vedenia KHL po správe, že sa „belasí“ neprihlásia do nadnárodnej súťaže.

Slovan musí podať prihlášku do Tipsporty ligy do konca mája, na plnenie licenčných podmienok bude mať čas do stanoveného neskoršieho termínu. „Belasí“ aktuálne nemajú podpísané zmluvy s hráčmi a nemajú ani trénera, na extraligu musia vyskladať úplne nový káder. „Veľmi sme chceli a uverili sme sľubom možného investora, z ktorých napokon zišlo. Z toho som veľmi sklamaný,“ doplnil Široký ml.

Chvíľu sme žili v tom, že máme nového investora, ale keď prišiel čas na plnenie záväzkov, tak začali vystupovať problémy. Podľa našich právnikov si druhá strana začala klásť trochu nadštandardné podmienky. Niektoré sme ani nevedeli splniť. Celkovo komunikácia sa dostala do úrovne sľubov. Investor od toho odstúpil a nebol ochotný plniť to, k čomu sa ústne zaviazal,“ informoval výkonný viceprezident Slovana. „Dlh tu stále je a musíme sa s ním popasovať. Rozhodli sme sa chystať reálne veci, lebo sme už poriadne pozadu voči ďalším tímom, ktoré budú hrať extraligu,“ pokračoval.

Slovan na extraligu nechce hľadať nového investora

Súčasný akcionár vie utiahnuť extraligovú sezónu. Nevedel utiahnuť ročník v KHL, šlo o financie približne štvornásobne vyššie,“ povedal Široký a doplnil, že vedenie bratislavského klubu sa pravdepodobne bude meniť. „Je otázka najbližších dní a týždňov, v akom zložení bude Slovan ďalej fungovať. Myslím si však, že väčšina ľudí zostane,“ dodal.

Slovan Bratislava naposledy hral v slovenskej extralige v sezóne 2011/2012, s domácou súťažou sa lúčil ziskom titulu. V KHL potom absolvoval sedem ročníkov. Dvakrát sa mu podarilo prebojovať do play-off nadnárodnej ligy.

Šiel by som do KHL len v tom prípade, ak by som veci vykryté. Do každej sezóny sme šli aj trochu na základe sľubov z ruskej strany, ale väčšinou sa vyplnili. Ak sa však niečo stalo a nevyšlo to, dostali sme sa do veľkého manka, ktoré sme tlačili pred sebou. KHL je finančne veľmi náročná súťaž a bez silného partnera, ktorý by aj v prípade „nepriaznivého počasia“ vedel dať viac peňazí, by som do toho už nešiel,“ poznamenal Juraj Široký mladší na záver štvrťhodinového brífingu s novinármi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk