Slovan Bratislava lanári svojho bývalého kouča Jarolíma

Karel Jarolím, tréner, Slovan Bratislava
SITA

V súčasnosti kormidelník FK Mladá Boleslav, Čech Karel Jarolím, by sa mohol stať staronovým trénerom futbalistov účastníka Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava.

Päťdesiatosemročný Jarolím priviedol „belasých“ k majstrovskému primátu v najvyššej slovenskej súťaži v sezóne 2010/2011 a na úspešnú spoluprácu by chcel nadviazať majiteľ Slovana Ivan Kmotrík.

„Vedel by ho aj zaplatiť. Je preňho zárukou kvality, urobil tam poriadok a vyhral titul. Je to jediný český kouč, s ktorým sa nespálil. No nemieni ho vykúpiť zo zmluvy, musel by sa s Mladou Boleslavou dohodnúť inak. Súčasný Slovan je mŕtve teleso a Jarolím ho už raz dokázal pozdvihnúť,“ citoval server iDnes.cz nemenovaného človeka s dobrým prehľadom v slovenskom futbale.

Túto možnosť však rezolútne zamietol šéf FK Mladá Boleslav Josef Dufek: „Karel Jarolím má nevypovedateľnú zmluvu do leta 2016. K jej ukončeniu môže prísť len po obojstrannej dohode. Hovoril som s ním po utorkovom tréningu. Jeho odchod do Bratislavy je totálny nezmysel. Vo futbale sa môže stať čokoľvek, ale nateraz platí to, čo som povedal.“

Pokiaľ by predsa Jarolím mladoboleslavský klub opustil, jeho nástupcom by mohol byť Dušan Uhrin ml., ktorý naposledy pôsobil v bieloruskom Diname Minsk. Server iDnes.cz o potenciálnej trénerskej rošáde informoval s odvolaním sa na tri od seba nezávislé zdroje.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk