Slovan Bratislava opäť prehral, v roku 2019 ešte nezískal ani jediný bod

Hráči Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s bieloruským Dinamom Minsk 2:4 a natiahli sériu neúspechov už na 10 duelov.

Slovan už dlhšie nemá šancu na postup do play-off. Sobotňajší zápas sledovalo na tribúnach Zimného štadióna Ondreja Nepelu 5289 divákov. Zverencom trénera Vladimíra Országha sa gólmi Mária Luntera a Érica Gelinasa podarilo otočiť z 0:1 na 2:1, ale v druhej polovici druhej tretiny o náskok prišli a pred poslednou časťou prehrávali o gól. V tretej tretine sa im už vyrovnať nepodarilo, Kitarov gólom do prázdnej bránky poistil triumf hostí. Slovan tak v kalendárnom roku 2019 ešte nezískal ani bod.

V tejto sezóne odohral Slovan Bratislava 54 zápasov a nazbieral v nich 27 bodov. V tomto smere je najhorším tímom celej súťaže. Najbližšie sa Slovan predstaví vo štvrtok 31. januára na domácom ľade proti HK Soči.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – sobota:

HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 17. Lunter (Buc), 21. É. Gélinas (Chipchura, Klok) – 10. Blum, 33. Stepanov (Drozdov), 37. Volkov, 59. Kitarov
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kuľov, Ovčinnikov – Ivanov, Černyšov (všetci Rus.), 5289 divákov
Zostavy:
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný, Boldižár – Liška, M. Sukeľ, Červený – C. Rau, Taffe, Chipchura – Lamper, Buc, M. Lunter – Baranov, Jeglič, M. Sloboda – Bailey
Minsk: Enroth – Chenkeľ, Lisovec, Blum, Bokun, Wiercioch, Jevenko – Kogaľov, A. Tereščenko, S. Kosticyn – Drozdov, Howden, Pulkkinen – Stepanov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov

V závere zápasu sa Slovan snažil o vyrovnanie

V úvode prvej tretiny boli mierne aktívnejší hostia. Najprv Tereščenko nevyužil zaváhanie Slovana v rozohrávke, ale v 9. min sa už nemýlil Blum, ktorý strelou švihom prestrelil brankára Štěpánka – 0:1. „Belasí“ sa dočkali vyrovnania v 17. min, keď po prihrávke od Buca našiel recept na súperovho brankár Lunter.

Druhýkrát rozjasal bratislavské tribúny v 21. min kanadský obranca Éric Gelinas, jeho delovka z prvej skončila až za Enrothom. Ten v 28. min zneškodnil pokus M. Sukeľa, vzápätí nepochodil ani domáci Bailey. Na 2:2 vyrovnal v 33. min Stepanov, doťukol za Štěpánka odrazenú strelu Drozdova. Najtesnejší náskok pre Dinamo zariadil v 37. min v oslabení Volkov, keď využil chybu Slovana na útočnej modrej čiare a z brejku nezaváhal.

V tretej tretine sa Slovan snažil o vyrovnanie, ale hostia pozorne bránili a nepúšťali zverencov trénera Vladimíra Országha do šancí. V 59. min premárnil šancu Lamper, vychytal ho brankár Enroth. Naopak, poistku pridal do prázdnej bránky Kitarov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.