Slovan Bratislava prehral po piaty raz v sérii, v Astane nestrelil ani gól

HOKEJ KHL: Bratislava - Novokuzneck
ilustračné: SITA

Barys Astana – HC Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0).

Čierna séria hokejistov Slovana Bratislava narástla na päť prehier. Slovanisti podľahli v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Barysu Astana 0:3 (0:1, 0:2, 0:0). Góly domáceho tímu strelili Dmitrij Ševčenko, Nikita Michailis a Curtis Valk. Slovan najmä v prvej tretine viackrát nebezpečne ohrozil Henrika Karlssona v bránke Astany, ale jeho strelci robustného švédskeho gólmana s kazašským pasom ani raz neprekonali. Rovnako ako v piatok v Ufe (prehra 1:4) zverenci trénera Vladimíra Országha doplatil na nepremieňanie šancí v prvej polovici duelu. Dôležitým momentom zápasu bol tzv. gól do šatne v podaní kanadského útočníka Baryasu Curtisa Valka, ktorý skóroval 38 sekúnd pred koncom druhej tretiny. V tretej tretine si už kazašský účastník KHL relatívne hladké víťazstvo postrážil.

Slovan odohrá najbližšie stretnutie v KHL v utorok 9. októbra od 14.30 h SELČ na ľade Sibiru Novosibirsk. Po pätnástich stretnutiach má jediný slovenský zástupca v KHL na konte iba 3 víťazstvá a 8 bodov (skóre: 29:55) a patrí mu posledné 12. miesto v tabuľke Západnej konferencie.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – nedeľa:

Barys Astana – HC Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 18. Ševčenko (Dietz), 22. Michailis, 40. Valk (Michailis)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6235 divákov

Zostavy:
Barys: H. Karlsson – Blacker, Dallman, Makľukov, Dietz, Klimontov, Lipin, Polochov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – Starčenko, Cormier, Petersson – Ševčenko, Valk, Michailis – Akoľzin, Sagadejev, Asetov
Slovan: Štěpánek – Sersen, É. Gélinas, Meszároš, Grman, Klok, A. Jánošík, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Liška, M. Sukeľ, Virta – Bailey, Chipchura, Rau – P. Lamper, Šimun, Lunter

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.