Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HC Slovan Bratislava
ilustračné: SITA
7. septembra 2018 ŠportHokej od BratislavaDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Slovan Bratislava prehral v Jekaterinburgu, no získal prvý bod v sezóne

Avtomobilist Jekaterinburg – HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0).

JEKATERINBURG – Hokejisti Slovana Bratislava až v treťom súťažnom zápase sezóny 2018/2019 získali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) prvý bod. Zverenci trénera Vladimíra Országha vo štvrtok prehrali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:3 po predĺžení.

Na otvárací gól Stéphana Da Costu zo 7. minúty odpovedal v 13. minúte obranca Michal Sersen delovkou od modrej čiary a vyrovnal ňou na 1:1. V úvode druhej časti sa domáci ujali vedenia dorážkou Georgija Belousova. V zostávajúcom priebehu sa Slovan snažil aspoň o vyrovnanie, ale dlho nemohol nájsť recept na defenzívu domáceho kolektívu na čele s českým brankárom Jakubom Kovářom. Naopak, v hre o body držal „belasých“ dobrými zákrokmi Jakub Štěpánek. V poslednej minúte tretej tretiny hral Slovan bez brankára a na 2:2 vyrovnal Jeff Taffe. V predĺžení mali domáci presilovku a sekundu pred koncom extra päťminútovky o triumfe Avtomobilistu rozhodol Anatolij Golyšev, potvrdil to aj videorozhodca.

Po sérii troch prehier u súperov sa Slovan vracia domov a v nedeľu 9. septembra sa predstaví vlastným fanúšikom, o 17.00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu hostí Lokomotiv Jaroslavľ.

Kontinentálna hokejová liga 2018/2019 – štvrtok:

Góly: 7. S. Da Costa (Dawes), 25. Belousov (Paré), 65. Golyšev (Dawes, Višnevskij) – 13. Sersen (Liška, Chipchura), 60. Taffe (Sersen, Rau)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Kislov – Maksimovskij, Osipov (všetci Rus.), 4562 divákov

Zostavy:
Jekaterinburg: Jakub Kovář – Triamkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, Mišarin, Gurkin, Višnevskij – Česalin, Kučeriavenko, Krikunov – Golyšev, S. Da Costa, Dawes – Sexton, Paré, Belousov – Litovčenko, V. Popov, Rassejkin
Slovan: Štěpánek – Sersen, Gélinas, M. Grman, A. Meszároš, Schaus, A. Jánošík, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Buc, M. Sukeľ, Rau – Bačik, T. Hrnka, Šimun