Slovan Bratislava, Spartak Trnava aj Peter Hyballa s pokutami od Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu

slovan-bratislava-pokuty-fanusikovia-trest-spravanie-sita.jpg
Foto, ilustračná: SITA/Martin Medňanský

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) stanovila výšku pokút pre ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava aj pre trénera Petra Hyballu.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) udelila pokutu tímu ŠK Slovan Bratislava vo výške 1000 eur za nevhodné správanie fanúšikov – vulgárne pokriky, rasistické urážky a vhodenie plastových pohárov na ihrisko počas zápasu 20. kola Fortuna ligy 2018/2019 na pôde ŠKF iClinic Sereď.

DK SFZ zároveň začína disciplinárne konanie voči belasým a žiada klub o písomné stanovisko k ďalším vulgárnym pokrikom, rasistickým a iným prejavom a použitiu pyrotechniky v stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej súťaže proti FC Spartak Trnava na novom Tehelnom poli.

Disciplinárka rovnako potrestala aj červeno-čiernych, ktorí zaplatia 500 eur za vulgárne pokriky svojich priaznivcov a použitie pyrotechniky v domácom stretnutí 20. kola proti FC DAC 1904 Dunajská Streda. Bez pokuty neobišiel ani tréner klubu zo Žitného ostrova Peter Hyballa, ktorý za opustenie zóny určenej pre kouča zaplatí 200 eur. Informácie pochádzajú z najnovšej Úradnej správy SFZ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk