Slovan Bratislava v nedeľnom zápase 2. kola Fortuna ligy zdolal FC DAC 1904 Dunajskú Stredu

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom šlágri 2. kola v skupine o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige zdolali FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

V prvom polčase 14 030 divákov na Tehelnom poli gól nevidelo, najdôležitejším momentom bolo vylúčenie hosťujúceho Christiána Herca v 31. min. Po zmene strán „belasí“ pretavili svoju hernú prevahu v gól – v 48. min sa presadil Aleksandar Čavrič. Vedenie domácich však malo krátke trvanie, o 3 minúty neskôr po faule Kenana Bajriča premenil pokutový kop Eric Davis.

Slovan sa opäť ujal vedenia v 62. min, keď sa krátko po príchode na ihrisko presadil Dejan Dražič. V 83. min mali domáci možnosť poistiť svoje víťazstvo, Moha však nedal penaltu. Výsledok napokon na začiatku nadstaveného času spečatil Andraž Šporar.

Slovan Bratislava si víťazstvom upevnil prvú priečku v skupine o titul, pred druhou Žilinou má šestnásťbodový náskok. Tretia Dunajská Streda zaostáva o ďalšie 3 body.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 – nadstavbová časť – skupina o titul – 2. kolo – nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (0:0)
Góly: 47. Čavrič, 62. Dražič, 90.+ Šporar – 51. E. Davis (z pok. kopu), ŽK: 36. D. Strelec, 50. Bajrič – 10. S. Koné, 20. Herc, 32. Kalmár, 57. Čmelík, 78. E. Davis, ČK: 31. Herc (Dunajská Streda) po 2. ŽK, rozhodovali: Ziemba – Vorel, Kováč, 14 030 divákov

Zostavy:
Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (70. Holman), de Kamps – D. Strelec (61. Dražič) – Čavrič, Šporar, Moha (87. Guzmics)
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, T. Huk, S. Koné, E. Davis (78. Šimčák) – M. Vida (70. M. Bednár) – Herc, Kalmár, Ronan – Abdulrahman Taiwo, Divkovič (55. Čmelík)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.