Slovan Bratislava viedol o dva góly, ale napokon podľahol Podoľsku

HOKEJ KHL: Bratislava – Podo¾sk

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 2:3 (1:0, 1:0, 0:3).

HC Slovan Bratislava prehral na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu s Viťazom Podoľsk 2:3 v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V drese zdolaného tímu nastúpil slovenský reprezentant Marek Hrivík, ale nebodoval.

Belasí boli na dobrej ceste k úspechu. Už v prvej tretine skóre otvoril vo vlastnom oslabení Mário Lunter. V 26. min zvýšil vedenie domácich Casey Bailey. Podoľsk zdramatizoval záver zápasu gólom Bornu Renduliča v 49. min a o šesť minút neskôr vyrovnal Arťom Švec-Rogovoj. Keď sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, stanovil triumf hostí 20 sekúnd pred záverečnou sirénou druhým zásahom v súboji Rendulič.

Jediný slovenský zástupca v KHL je po 32 odohraných zápasoch v Západnej konferencii naďalej na 10. mieste so ziskom 22 bodov. Slovan sa najbližšie predstaví v nedeľu 25. novembra od 17.30 h na svojom ľade proti Avangardu Omsk.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – piatok:

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Góly: 13. Lunter, 26. Bailey (Rau, Lunter) – 49. Rendulič (Makajev, Nikulin), 55. Švec-Rogovoj (Jevsejenkov, Stasenko), 60. Rendulič
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Baranov (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kulakov, Romasko – Golovľov, Savenkov (všetci Rus.), 6951 divákov

Zostavy:
Slovan: Štěpánek – É. Gélinas, Sersen, Klok, A. Jánošík, Grman, Meszároš, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, M. Sukeľ, Liška – Lunter, Bailey, Rau – Baranov, Chipchura, M. Sloboda
Podoľsk: Ortio – Mozik, Katičov, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Golovkov – A. Siomin, Miro Aaltonen, Hrivík – Potechin, A. Nikulin, Makejev – Stoľarov, Švec-Rogovoj, Kokarev – Rendulič, N. Komarov, Vyglazov – Moisejev

Po vlažnom úvode sa k prvej zaujímavej strele dostal v 12. min v presilovej hre útočník Viťaza Miro Aaltonen, jeho pokus zneškodnil brankár belasých Jakub Štěpánek. V rovnakej početnej výhode boli hostia usadení v obrannom pásme Slovana, Mário Lunter vypichol prihrávku súpera a v samostatnom úniku nedal šancu Jonimu Ortiovi. V 16. min sa ocitol pred fínskym gólmanom Rudolf Červený, ale nezakončil ideálne. O dve minúty ohrozil brankára domácich prudkou strelou skúsený krídelník Alexander Siomin.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie zverenci Vladimíra Országha. Ortio postupne kryl strely Adama Lišku i Červeného, ale v 26. min iba vyrazil pred seba pokus Chada Raua a puk za jeho chrbát dorazil Casey Bailey a zvýšil na 2:0. V 29. min pálil znovu nebezpečne Siomin, ale Štěpánek opäť pohotovo zasiahol. V závere prostrednej časti hry preveril českého gólmana i slovenský útočník v službách hostí Marek Hrivík.

V tretej tretine si Slovan kontroloval vedenie, nič na tom nezmenila ani príležitosť Alexandra Nikulina v 44. min. Hostia sa však nemienili vzdať, v 49. min znížil na rozdiel jediného gólu Borna Rendulič. Už o tri minúty neskôr mali hostia vyrovnanie na hokejke tečom strely Arťoma Šveca-Rogovoja od modrej čiary, ale Štěpánek puk vyrazil a obrancovia Slovana nepustili k slovu útočníkov Viťaza. Hráči Podoľska boli za ofenzívnu aktivitu odmenení gólom Šveca-Rogovoja v 55. min. Keď sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, stanovil triumf hostí druhým zásahom Rendulič.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.