Slovan Bratislava začína s prípravou, na súpiske 21 hráčov vrátane Meszároša alebo Sersena

HC Slovan Bratislava
ilustračné: SITA

„Belasí“ majú momentálne pod zmluvou pätnásť hokejistov.

Hokejový klub Slovan Bratislava po období neistoty v pondelok odštartuje prípravu na novú sezónu, v ktorej by chcel pôsobiť v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige. „Belasí“ sa stretnú na úvodnom tréningu o 11.00 hod. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Hlavnému trénerovi Romanovi Stantienovi a asistentovi Rudolfovi Jendekovi budú k dispozícii dve desiatky hráčov, od úvodu augusta sa k mužstvu pripojí aj Michel Miklík.

Slovan má momentálne pod zmluvou 15 hokejistov. Sú to Andrej Meszároš, Michal Sersen, Roman Kukumberg, Martin Štajnoch, Michel Miklík, Milan Kytnár, Tomáš Zigo, Radovan Puliš, Michael Vandas, Tomáš Matoušek, Vladislav Habal, Eduard Šedivý, Patrik Bačík, Marek Sloboda a Jindřich Abdul.

V kádri neostal ani jeden hráč

Mužstvo sme začali skladať v podstate úplne na novo, keďže po vlaňajšej sezóne v kádri neostal ani jeden hráč. Za veľmi krátku dobu máme k dnešnému dňu podpísaných 15 hráčov a ďalších oznámime v priebehu najbližších dní. Káder na túto sezónu budú tvoriť prevažne slovenskí hráči, viacerí z nich už v Slovane hrali a osobne si v tomto období veľmi vážim, že prijali ponuku bojovať za Slovan. Káder budeme dopĺňať aj v priebehu sezóny, na ktorú sa zodpovedne pripravíme, pretože vieme, čo nás v extralige čaká,” cituje klubový web Slovana generálneho manažéra tímu Juraja Bakoša.

Šancu v prípravnom období dostanú aj viacerí mladíci, ktorí sa budú môcť pobiť o miesto v zostave Bratislavčanov. Sú to brankári Roman Sabó s Richardom Noskovičom, obrancovia Daniel Demo s Filipom Bobálom a tiež útočníci Ján Sevčík a Jakub Urbánek.

Šesť prípravných zápasov

Štartujeme obdobie zhruba ôsmich týždňov tréningového procesu, vrátane série prípravných zápasov na ostrý štart súťaže… Som veľmi rád, že tu máme chlapcov, ktorí už v Bratislave pôsobili a odviedli kus dobrej práce. Prvé tréningy budú zamerané na kondičnú stránku, postupne pridáme takticko-herné aspekty. Spoločne urobíme všetko pre to, aby sme Slovanu vrátili dôveru a meno, ktoré roky budoval a verím, že poctivou prácou si získame priazeň fanúšikov, ktorí boli vždy výborní a povzbudzovali svoj tím,” uviedol hlavný kouč Stantien.

„Belasí“ majú počas nasledujúcich týždňov naplánovaných šesť prípravných zápasov, ktoré odohrajú výlučne na klziskách súperov alebo na neutrálnej pôde. Postupne sa stretnú s českými Pardubicami, Hradcom Králové, Karlovými Varmi, Kometou Brno, ruským Spartakom Moskva a tipsportligovým Zvolenom. V hre je aj septembrová konfrontácia s rakúskym Red Bullom Salzburg.

Aktuálna súpiska HC Slovan Bratislava na prvom tréningu na ľade:

Brankári: Vladislav Habal, Roman Sabó, Richard Noskovič
Obrancovia: Michal Sersen, Patrik Bačík, Eduard Šedivý, Martin Štajnoch, Andrej Meszároš, Filip Bobál, Daniel Demo
Útočníci: Roman Kukumberg, Marek Sloboda, Radovan Puliš, Michael Vandas, Jindřich Abdul, Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo, Michel Miklík (od 1.8.2019), Milan Kytnár, Ján Ševčík, Jakub Urbánek

Program prípravných zápasov Slovana Bratislava pred štartom sezóny:
4. augusta: Dynamo Pardubice
5. augusta: Mounfield Hradec Králové
7 augusta: Spartak Moskva
15. augusta: Energie Karlovy vary
29. augusta: Kometa Brno
3. septembra: HKM Zvolen
5. – 6. septembra: Red Bull Salzburg (otázny)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk