Slovan Bratislava zdolal Dunajskú Stredu a upevnil si pozíciu lídra

ŠK Slovan Bratislava, futbal
ilustračné: SITA

ŠK Slovan Bratislava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0).

Šláger sobotňajšieho 8. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou sa skončil tesným triumfom domáceho tímu 3:2 (2:0). Bratislavský klub si upevnil pozíciu lídra FL a vedie práve pred Dunajskou Stredou už s náskokom piatich bodov.

„Belasí“ viedli od 15. min gólom Mohu z priameho kopu, o štyri minúty neskôr zvýšil na 2:0 Andraž Šporar po spätnej prihrávke od Mohu. Keď v 73. min zvýšil kanonier Šporar trochu kurióznym gólom do prázdnej bránky súpera na 3:0, zdalo sa, že Slovan bez väčších problémov dotiahne zápas do víťazného konca. V 76. min však skorigoval Vakoun Issouf Bayo a v 81. min za hostí skóroval aj Christián Herc, záver tak bol poriadne dramatický. V 89. min putoval pod sprchy po druhej ŽK útočník hostí Bayo, v piatej minúte nadstavenia zachránil tri body pre Slovan brankár Dominik Greif po nebezpečnom rohu súpera.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 – 8. kolo – sobota:

ŠK Slovan Bratislava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0)
Góly: 19. a 73. Šporar, 15. Moha – 76. Bayo, 81. Herc, ŽK: 89. De Kamps – 21. Kalmár, 31. E. Davis, 82. Bayo, ČK: 89. Bayo (Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Sedlák – Benko, Bobko
Zostavy:
Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Rundič (59. Laczkó) – Nono, De Kamps – Čavrič (74. V. Savičevič), Dražič (90.+ Hološko), Moha – Šporar
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, T. Huk, E. Davis – Kalmár, M. Vida (84. S. Koné) – Pačinda (72. Tretiakov), Herc, K. Vida (60. Divkovič) – Bayo

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.